Olvasóinkat a héten az érdekelte leginkább, hogy mikor tér vissza a kánikula, de sokan olvasták a Titan tengeralattjáró tragédiájának újabb fejezetét is, valamint az új menetrendtáblákról készült cikkünket, amelyből kiderül, hogy pontos információt nem tartalmaznak.
A koponyeg.hu szerint szombaton 25 fok lehet majd egy hidegfrontnak köszönhetően, de ezt követően fokozatosan melegszik az idő, a hétvége második felére már ismét 30 fok közelében jár majd a hőmérséklet, jövő hét keddre, július 4-re pedig már 32 fokot ígérnek a meteorológusok. De vajon mi várható a távolabbi időszakban? Nos, az AccuWeather júliusi előrejelzése szerint gyakorlatilag az egész hónapban 30-31 fokos nyaralóidőre számíthatunk, ám egy-két hűvösebb nap is kinéz. Először július 20–23 között lesz egy picit hűvösebb, ebben az időszakban 26-27 fokra készülhetünk, majd július 27–29 között várható 27-28 fokos nappali maximum, vagyis fázni ekkor sem fogunk.
Mint arról korábban is írtunk, június 18-án jelentették be, hogy eltűnt az Atlanti-óceán mélyén a Titanic roncsaihoz lemerülő Titán merülőkapszula. A fedélzeten utazó öt ember családja egészen csütörtökig reménykedett abban, hogy a kapszula és a benne utazók épségben előkerülnek, azonban aznap minden remény szertefoszlott: az amerikai haditengerészet emberei megtalálták a kabin roncsait. A búvárhajó a mélyben összeroppant, akár egy összenyomott üdítős doboz.
A haláluk azonnali lehetett, talán azt sem tudták, mi történik velük. Olyan gyorsan történt, hogy az agyuk fel sem fogta, és így nem tudott fájdalomjeleket sem küldeni a testbe
– magyarázta Lauren Eliza szakértő. Így viszont esély sincsen arra, hogy a testek valaha is megkerüljenek, így a gyászoló családok még csak el sem temethetik szeretteik holttestét.
A várakozók eddig megszokhatták, hogy pontos idő jelzi például egy busz érkezését, de az új menetrendtáblákat nézegetve gondban lesznek, hiszen csak annyit tudhatnak például a várt 22-es busz érkezésének ideje helyett, hogy 5-20 percenként közlekedik a járat. Azt már nem, hogy mégis mihez képest telik le a jelzett idő. Vitézy Dávid, a BKK korábbi vezérigazgatója, közlekedési szakértő hívta fel a változásra a figyelmet, amikor a Várbuszra várva próbálta kitalálni, mikor telhet le az ott jelzett, szintén 20 perces várakozási idő.
Hatalmas a felháborodás a budapestiek körében, ugyanis nagyon sok helyen hetek óta nem kaszálták le a toklászmezőket, ami pl. a kutyákra különösen veszélyes. Toklásztengerek lepték el a XI. és a III. kerületet is. A Hunyadi János és a Hengermalom úton különösen kritikus a helyzet.
Felháborító, hogy lassan sehol sem lehet végigmenni úgy a kutyával a városban, hogy ne toklásztengerbe ütközzön az ember. Szinte minden kutyafuttató vagy kutyának kijelölt terület toklászerdő. Nonszensz, hogy a budai felső rakparton, a Halász utca környékén sem lehet úgy végigsétálni, hogy ne full toklász legyen a kutya. Azon a rakparton, ahol pár éve még alig volt toklász
– fejtette ki lapunknak véleményét Dániel. A helyszíneket lapunk is megvizsgálta, és tényleg kritikus a helyzet.
Tudod ki, mikor és miért rendelte el a déli harangozást? A magyar és nyugati hagyomány szerint a déli harangszó az 1456. július 22-i, nándorfehérvári diadallal függ össze, amikor a Magyar Királyság déli kapujának tartott végvárat Hunyadi János megvédte a muszlimok támadásától. III. Kallixtusz pápa rendelte el a déli harangozást és a győzelemért esdeklő imát 1456. július 29-én, miután Európa uralkodóinak közömbössége miatt nem tudott keresztes hadjáratot szervezni az akkoriban egyre jobban előre nyomuló törökök ellen. 1500. augusztus 9-én VI. Sándor arról rendelkezett, hogy a harangszó az egész keresztény világban minden délben szólaljon meg.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre