Horrorfilmbe illő ködfátyol úszott végig a Duna mentén, pénteken jöhet az ismétlés

A napokon át tartó ködös időjárás általában megviseli az emberek szervezetét. Ebben az időszakban jellemzően többen feszültek, mint általában. Nem volt ez másként a csütörtök hajnali órákban sem.



Megosztás
Szerző: H.Á.
Létrehozva: 2023.02.16.
Módosítva: 2023.02.17.
köd időjárás Budapest

Csütörtök hajnalban szokatlan ködfátyolra lehettek figyelmesek a budapestiek. A Duna mentén járóknak olyan látványban lehetett részük, ami nem mindennapi jelenségnek számít.

Csütörtök reggel köd úszott a Duna felett. Fotó: Metropol

A köd kialakulásához alapvetően két dologra van szükség. Az egyik a levegő magas nedvességtartalma, a legalább 80 százalékos páratartalom. Fontos továbbá a talaj menti levegő alacsony hőmérséklete – tudtuk meg Németh Lajos meteorológustól.

A lokális, regionális ködképződésről érdemes tudni, hogy leginkább a helyi tényezők befolyásolják. Emiatt előfordulhat, hogy egymástól akár 500-1000 méter különbséggel egyik területen sűrű köd van, míg a másikon meglehetősen jók voltak a látási viszonyok

– fogalmazott a meteorológus.

Az egész országot és a Kárpát-medencét érintő ködképződésről fontos tudni, hogy egyaránt függ a talaj menti hőmérséklettől, a levegő szennyezettségétől és a párás levegőtől, hiszen ilyen esetekben egybefüggő ködfelhőről van szó.

Reggelre a hirtelen hőmérséklet-csökkenés, a talaj menti hideg, párás idő miatt köd alakul ki. Minél szélcsendesebb az idő, annál egybefüggőbb a köd az adott térség felett

– fejtette ki számunkra Németh Lajos meteorológus.

A csütörtök hajnali ködképződés egyébként a február 17-ei, pénteki reggelre is jellemző marad.

A ködfoltok után néhol megnövekedett felhőzetre, szórványosan esőre és záporesőre számíthatunk. Ehhez hasonló ködképződést egyébként korábban január első felében is megfigyelhettek a budapestiek.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás