
Végzetes tragédia történt a bungee jumpingon: ezért halt meg egy 21 éves nő
Megszólalt a polgármester.
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MetropolSzörnyű betegséget találtak a kismamánál. Terhesség alatt jöttek a tünetek
Egy anyuka a terhessége alatt csomót talált a mellében, amit eleinte csak az elzáródott tejcsatornának tulajdonított. A későbbi sokkoló diagnózis valósággal letaglózta. Sosem hitte volna, hogy ekkora a baj!

A 42 éves Kristy Burnt azt hitte, hogy a testében tapasztalt változások a terhességéhez és az akkor kétéves lánya, Stevie szoptatásához kapcsolódnak. Hat héttel később azonban úgy döntött, kivizsgáltatja magát, és lesújtó hírt kapott: mellrákja van.
Azt éreztem, mintha vége lenne a világnak!
– közölte Kristy Burnt, aki már a terhesség alatt észlelte a csomót mellében, de sosem hitte, hogy azt közlik vele: gyógyíthatatlan rákja van.
Mivel a rákja ösztrogénen élt, a terhessége növelte a kockázatot. Kristy 2023 júliusában, 27 hetes terhesen kezdte meg a kemoterápiát. Nagyfokú kockázat övezte a kismama kezelését, mivel folyton figyelni kellett, hogy a beavatkozás nem károsítja-e a méhlepényt.
A most kétéves Phoenix végül a terhesség 36. hetében, császármetszéssel jött a világra.
Teljesen megrémített a gondolat, hogy a terhességem alatt kezelésen kell átesnem. Végig a meg nem született gyermekem volt a legfőbb aggodalmam
– idézi az anyuka gondolatait a Mirror.
A nő mindvégig arra gondolt, hogy ha nem esik át a kezelésen, a gyermekének nem lesz édesanyja és ez erőt adott neki. Kristy-t teljesen összetörte, hogy hiába volt anyateje, a kemoterápia miatt veszélyes lett volna szoptatni az újszülött gyermekét.
A kezdeti kezelések pozitív eredményt mutattak, ám a későbbi vizsgálatokból kiderült, hogy a nő 25 nyirokcsomójában rák volt. 2024 márciusában a betegség átterjedt Kirsty csontjaira és megkapta a diagnózist: a rákja gyógyíthatatlan.
„Úgy éreztem, mintha véget ért volna az életem, és a halál küszöbén állnék” – közölte az anyuka. 20 alkalommal ment sugárterápiára, napjainkban pedig folytatódik kemoterápiás kezelése és hormonterápiában is részesül. Ennek célja a menopauza előidézése, amely növeli az ösztrogénszintjét, ami táplálja a rákos betegségét.
Kristy-nek sokat segített egy olyan közösség, amely rákos fiatal anyukákból állt, igyekszik megtalálni az okot a nevetésre, boldogságra. Most másokat is, akik hasonló helyzetben vannak, arra buzdít, hogy ne adják át magukat a ráknak, ne hagyják, hogy a betegség elvegye a gyermekkel töltött időt.
Jelenleg adományokat gyűjt, hogy olyan kezeléseket fedezzen fel, amelyek segíthetnek az állapotán. Szerinte fontos, hogy minden nő figyeljen teste jelzéseire.

Megszólalt a polgármester.

A Kulacs étterem, amit sosem felejtünk!

A férfi teljesen összetört, hogy ő az oka.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.