A bajnokcsapat 22 nap alatt 7 meccset játszik, eddig kiváló a mérleg.

Szerző: m
Létrehozva: 2023.09.25.
Módosítva: 2023.09.25.
Konferencialiga Magyar Kupa Fradi NB I

Egy hét alatt három fronton is helytállt új munkahelyén Dejan Sztankovics. A Ferencváros focicsapatának szeptemberben kinevezett vezetőedzője a válogatott szünet után hatalmas menetelésbe kezdett a zöld-fehérekkel: 22 nap alatt 7 tétmeccs, ehhez tényleg kell a bő keret. Az első három találkozó után kijelenthető: Sztankovics jó választásnak bizonyult, a csapat a Magyar Kupában kiütötte a Nagyecsedet, győzelemmel kezdte a Konferencialiga csoportkörét, s az NB I-ben is megvolt a három pont (1-0 a Kisvárda ellen).

Sztankovics gyorsan megtalálta a hangot a csapattal – Fotó: Szabó Miklós

A kisvárdai meccs után ugyan a drukkerek közül néhányan számon kérték a korábban megszokott kiütéses győzelmet, de a szerb szakembernek igaza van abban, az 1-0-s siker is három pontot ér.

Úgy gondolom, hogy a magyar foci magas szintet képvisel, a Kisvárda is erős ellenfél volt, amelyik nem adta fel. Nagyon is szeretem az ilyen focit, azért is jöttem ide. A Ferencváros egy nagy klub, gazdag történelemmel. Mi szeretünk sok góllal, akár 3-0-ra vagy 4-0-ra győzni, de néha be kell érnünk azzal, hogy maximálisan kontrolláljuk a mérkőzést. Az 1-0-s siker is ugyanúgy három pontot ér

– idézi a klub honlapja a trénert.

Az erőltetett menet nem áll le. A következő válogatott szünetig másfél hét alatt még négy meccs vár a zöldekre.

Szeptember 27., szerda: FTC–Kecskemét (NB I)

Szeptember 30., szombat: MTK–FTC (NB I)

Október 5., csütörtök: Fiorentina–FTC (Konferencialiga)

Október 8., vasárnap: FTC–DVSC (NB I)