
Interjút adott Orbán Viktor: "Nem csak a döntések előtt kell imádkozni"
Húsvét a kampányhajrában.
Az orvosok szerint a 40-es éveiben jelentkeznek majd nála a tünetek. A férfi szívszorító valóságot osztott meg demencia diagnózisáról.
A redditch-i Jordan Adams olyan gént örökölt, amely miatt 40-es éveiben korai demencia tünetei fognak jelentkezni nála. A férfi mindössze 15 éves volt, amikor édesanyjánál, Geraldine-nél frontotemporális demenciát diagnosztizáltak, egy ritka demencia típust, amelynél a tünetek első megjelenésétől számított várható élettartam 7 és 13 év között van. Most úgy döntött, megosztja a kemény valóságot, amivel szembe kell néznie.

Ebben a ritka betegségben szenvedők beszédzavarokkal, személyiségváltozásokkal és mentális képességek csökkenésével küzdhetnek. Jordan Adam édesanyját mindössze 52 évesen vitte el a betegség.
Sajnos Jordan és testvére, Cian is örökölte ezt a ritka gént, ami azt jelenti, hogy a 40-es éveikben elkezdik tapasztalni a tünetek. Jordan az Instagramon elmesélte, hogy a tudat, miszerint a 40-es éveiben demenciában fog szenvedni, rettegéssel töltötte el, mivel attól tart, hogy elfelejti majd felesége nevét, és eljön a pont, amikor már nem fogja felismerni őt.
Egyéb dolgok is megrémítették a fiatal férfit, ugyanis elveszíthet számára fontos emlékeket, amelyek mindent jelentenek a számára, és fél attól, hogy terhet jelent majd azoknak az embereknek, akik a legfontosabbak számára, és hogy soha nem lesz esélye arra, hogy olyan apa legyen, amilyennek mindig is megálmodta.
Elmagyarázta, hogy a korai demenciát okozó mutált MAPT-gén hordozójának gyermekénél 50 százalék az esélye annak, hogy örökölje a gént. Amikor Jordan és párja, Agnès megtudták, hogy babájuk is örökölte ezt a gént, nem tudták folytatni a terhességet.
A 30 éves férfi elárulta, hogy féltette a családját, mivel ők fogják látni az állapotának a romlását, gondoskodniuk kell róla, majd ugyanezt kell tenniük a testvére, Cian esetében is, és mindkettőjük temetésén részt kell venniük, miközben a két férfinek talán fogalma sincs arról, hogy kik is ők.
Bár fél a jövőtől, Jordan kihangsúlyozta, hogy továbbra is arra fogja használni ezt a félelmet, hogy céltudatosan éljen - számolt be róla a Ladbible.

Húsvét a kampányhajrában.

Így érezte magát a rendhagyó helyszínen a műsorvezető.

Céljuk egy ukránbarát kormány Magyarországon.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.