Időutazó világháborús csodafegyvert készítettek a németek – állítja a szakértő

Számos elmélet kering a második világháború soha be nem fejezett csodafegyvereiről. Ez is egy ilyen...



Megosztás
Szerző: G.X
Létrehozva: 2024.12.08.
időutazó időgép II. világháború

Az utóbbi évtizedekben egyre több olyan történet lát napvilágot, mely arról szól: az időutazás lehetséges. Valaki vagy véletlenül, megmagyarázhatatlan körülmények közt utazott el a múltba, illetve a jövőbe, míg más teóriák szerint már időgéppel is rendelkezik az emberiség – csak persze szigorúan titkolják a nagyvilág elől. Ugyan a legtöbb ilyen sztoriról vagy kiderül, hogy van kézzelfogható magyarázata is az események furcsa láncolatának, vagy egyszerűen városi legenda, illetve ellenőrizhetetlen állítások sorozata. Ennek ellenére izgatják az ehhez hasonló teóriák az emberek fantáziáját. Következzék hát egy ilyen, méghozzá a II. világháborúból!

Die Glocke
Valami ilyesmi lehetett a Die Glocke nevű világháborús időgép, már ha egyáltalán létezett – a szakértők többsége szerint ugyanis nem több, mint városi legenda

Időgépet fejlesztettek ki a németek a II. világháborúban?

A II. világháború során számos új fegyvert vetettek be az ellenálló felek, elég csak az atombombára, vagy a németek V-2-es ballisztikus rakétájára gondolni. A nácik Wunderwafféja, azaz csodafegyvere azonban propagandafogás is volt, az ellenfél megfélemlítése, így bizonyos esetekben nehéz kideríteni, mi az igazság, és mi a megtévesztés. Vajon tényleg dolgoztak időgépen – még ha nem is értek el eredményt? Vagy – ahogy a legmeredekebb elméletek taglalják – sikerrel is jártak, csak nem tudták bevetni a Die Glocke (A Harang) nevű eszközt?

A Harang történetével először Igor Witkowski lengyel szakíró állt elő 2000-ben, aki különféle korabeli dokumentumokra hivatkozva állítja: a németeknek a II. világháború alatt valóban volt egy 3x4 méteres, Xerum 525 nevű, erősen radioaktív folyékony fémmel működő antigravitációs fejlesztésük, amivel az időutazás is lehetséges lett volna – ha befejezik. Ez volt a Die Glocke. Aki ezen dolgozott, az vagy belehalt a hajtóanyagtól kapott mérgezésbe, vagy később megölték. Witkowski egyik bizonyítéka egyébként épp egy vádirat, mely szerint egy német tábornok 60 olyan ember kivégzését rendelte el, aki tudott a projektről.

A Harang az elméletek szerint még most is valahol ott van Lengyelországban, eltemetve.

Witkowski kritikusai szerint azonban soha nem is létezett ilyen szerkezet, mindez csak fantazmagória, a férfi pedig sokkal többször ír "tudományos" művében a saját megérzéseiről, mint tényekről, vagy pedig egyszerűen bedől a világháborús propagandának. Épp ezért nevezik többen az egyik legfantáziadúsabb összeesküvés-elméletnek a Die Glockét...









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás