
Tragédia: 47 ember meghalt a szörnyű árvízben, gyászba borult az ország
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MetropolA heves esőzések okozta áradások és földcsuszamlások legkevesebb 47 halálos áldozatot követeltek a Kína déli részén lévő Kuangtung tartományban - jelentette pénteken a kínai állami média.
A hatóságok további áradásokra figyelmeztettek az ország más részein is. A CCTV kínai állami műsorszolgáltató péntek délután újabb 38 halálos áldozatról számolt be Mejcsouból, hozzátéve, hogy korábban a régióból már kilenc ember halálát jelentették – írja az MTI.

Az áradások és földcsuszamlások súlyos károkat okoztak a Kuangtung északkeleti részén fekvő Pingjüan megye nyolc településén. A vasárnaptól keddig tartó özönvízszerű eső fákat csavart ki és házakat döntött romba, valamint egy főutat is megrongált.
A Mejcsout átszelő Szungjüan folyót rekordnagyságúra duzzasztotta az áradás. A kínai meteorológiai szolgálat a következő 24 órára az ország több déli tartományára és néhány északi helyszínre adott ki riasztást a viharok és rendkívüli időjárási körülmények miatt.
Top hírek


Gyászol a filmes világ: 36 évesen hunyt el a tehetséges színésznő
Hayden Panettiere-t gyászolják szerettei.

Sziklaomlás rázta meg a strandot, méterekre voltak a fürdőzők – VIDEÓ
Vörös porfelhő lepte el a partot az omlás után.
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre