A Nagy Vásárcsarnokot is utolérte a baloldali városvezetés piacellenes díjemelése. Az árusok felháborodtak, de nem mernek nyilvánosan szót emelni ellene, mert félnek a megtorlástól.
Nemrég robbantottuk a hírt, hogy brutális mértékben megemelték a piaci jegyárakat a főváros tulajdonában lévő Kórház utcai piacon. Ott az árusok fellázadtak az őket fojtogató brutális áremelés ellen. A budapesti piacok egyre jobban leépülnek, de Karácsonyék egyre több árusnak nehezítik meg az életét, ráadásul az áremelés végsősoron a vásárlókat is sújtja és gerjeszti az inflációt. Úgy tűnik, a korábban megírt brutális piaci díjemelés nem egyedüli eset.
A Budapest Vásárcsarnokai Kft. ügyvezetője, Földes Tamás a Vámház körúti Piaccsarnok asztalos árusainak a napidíját is keményen megemelte. Az összes költségelemet, amit eddig is fizettek, megemelték 30%-kal, de itt is bevezették az úgynevezett üzemeltetési költséget, ami egyébként eddig is benne volt az árban. Például a fogyasztott áramért, takarításért eddig is fizettek, ezért érthetetlen ez az új költségelem. Budapest egyik legnépszerűbb, ikonikus piacát – amit a legtöbb turista látogat – ezzel elkezdték szétverni.
A legnépszerűbb vásárcsarnokban 56 asztalos árus van, akik, bár mélységesen fel vannak háborodva, nem mernek ellentmondani: többen felmondtak, akik meg maradtak, azok félnek a megtorlástól, attól, hogy elveszik az asztalukat.
A mi költségeink 43%-kal emelkedtek. Az üzemeltetési díj pedig, amit bevezettek, egy vicc, eddig is fizettünk az üzemeltetésért. Az áramért, mindenért külön. Fel vagyunk háborodva, de semmit nem tudunk csinálni. Azt mondták nekünk, majd ha 30 asztal visszaadja a helyét, akkor majd elgondolkodnak rajta, hogy csökkentsék a bérleti díjat. 46 éve itt vagyok, de ilyet még nem láttam! Itt mindenki fel van háborodva, de nem merünk szólni, mert azt mondták, hogy ha nem tetszik, mehetünk a fenébe, de ide nehéz bekerülni, szinte csak kihalásos alapon lehet, úgyhogy félünk, nehogy elvegyék az asztalunkat. Azt mondom, nem egyszerű, de ez már nagyon sok nekem. Januártól lehet, bedobják páran a törölközőt. Most kéthetente fizetünk előre, de százezrekben mérhető a havi költségnövekedés. És most be akarják hozni a vasárnapi nyitva tartást is! Most tesztelik december 31-ig. Még nem kötelező, de attól félünk, hogy hamarosan az lesz, ha jövünk, ha nem, azért is fizetni kell
– nyilatkozta nekünk a helyszínen egy nevét nem vállaló asztalos árus hölgy.
Az itteni asztalos árusok nagy része már több évtizede itt árul, de iszonyatos romlást látnak a vezetésben, amióta Karácsony Gergely lecserélte a Csapit a Budapest Vásárcsarnokai Kft-re.
Az új igazgatónak mondtam, hogy az asztalok nagy része ebbe bele fog dögleni télen. De az igazgatóhelyettes, bár mindenben igazat adott, semmit nem csinált. A Csapi nagyon szépen működött. 18 évet húztam le a Csapi alatt, de nem volt olyan elefántcsonttorony vezetés, mint most. Fogalmuk sincs, mi megy a piacon, íróasztal mellől dirigálnak. Megkaptuk mi is azt a papírt, amiben azt írták, hogy 2019-óta nem volt emelés. Én mondtam, hogy ez hazugság, mert 2022. júliusban is volt emelés. Csak annyit mondtak, hogy fogalmazhattak volna pontosabban. Az üzemelési díjjal az a probléma, hogy az üzemelési díj eddig is benne volt a napidíjban, ezt nekem az előző igazgató mondta. Eddig 1.200.000 fizettünk havonta, most pedig már 1.800.000 Ft felett vagyunk. Most azon is kekeckednek, hogy az asztal 20 centivel szélesebb.
– panaszkodott az egyik régi árus. A piac dolgaiba régóta belelátó eladó egyértelműen úgy látja, hogy a Csapi lecserélésével Karácsony és a baloldal a saját vezetőit akarta a piacbirodalom élére ültetni. És ezt meg is tette!
Nekünk azt mondták, hogy Karácsonyék a Kft-t azért rakták ide, hogy hajtson be minél több pénzt. Amikor jött az új vezetés, hogy találkozzunk velük, még 2019-ben, 40 percet vártunk Földes úrra, aki, mikor megjött, annyit se mondott, hogy bocsánat a késésért. Azt viszont elmondta, hogy 10 perce van, senki semmit nem kérdezhet, nem válaszol, elmondja a döntéseit. Hát ilyen most a vezetés. Mindenki ír nekik, de senkinek a panaszára nem válaszolnak
– számolt be tapasztalatairól a férfi.
Ami azt illető, a sajtót sem méltatják válaszra: már korábban is elküldtük kérdéseinket a Budapest Vásárcsarnokai Kft.-nek, ha válaszolnak, cikkünket frissítjük. Úgy tűnik azonban, megpróbálnak mindent kisajtolni az árusokból, még akkor is, ha ezzel tönkreteszik Budapest legkedveltebb piacait - végsősoron a budapestiek kárára.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre