
„Én és a gombám” – Horváth Éva fotóval sokkol
„Félelmetes” – írta a kommentelő.
Erre tényleg senki sem számított!
Nincs megállás! A Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjáték mozinézettsége átlépte a bűvös egymilliót. A Kirády Attila producer vezetésévél, Goda Krisztina és Kormos Anett forgatókönyvéből, Orosz Dénes rendezésében készült film nézettségi rekordja mellé bevételi rekord társul – csak a magyarországi mozijegy bevétel kétszerese a Nemzeti Filmintézet által biztosított gyártási támogatás összegének.
„Mérföldkő a Hogyan tudnék élni nélküled? sikere a magyar film történetében. Gratulálok az egész alkotócsapatnak és mindenekelőtt Kirády Attila producernek, aki első mozifilmjével érte el ezt a páratlan sikert. Saját ötletéhez keresett alkotótársakat és még fél évvel a mozibemutató után is mindent megtesz a film sikeréért. Bízom benne, hogy ez a több generációt összehozó alkotás a magyar filmesek több generációját is inspirálja, hogy közös kultúrkincsünkből építkezve meséljenek el olyan történeteket, melyek minőségi szórakoztatást kínálnak a nézőknek” – mondta Káel Csaba, a mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos, a Nemzeti Filmintézet elnöke.
„Nagy öröm számunkra, hogy több mint 30 hét után is töretlen az érdeklődés a film iránt a mozikban. Köszönjük a stáb minden tagjának, és a nézőknek is. Bízunk benne, hogy továbbra is sokan lesznek kíváncsiak rá” – fejezte ki örömét Kirády Attila producer.
A tavaly decemberben bemutatott Hogyan tudnék élni nélküled? című film minden nézettségi rekordot megdöntött, a rendszerváltás utáni legsikeresebb magyar film lett a hazai mozikban. A nézettségi rekord mellé bevételi rekord is társult: csak a magyarországi mozijegyeladásból befolyt bevétel 2,036 milliárd Ft (forrás: Filmforgalmazók Egyesülete) – ezzel a teljes magyar piacon, a hollywoodi filmeket is beleértve, az elmúlt 35 év második legnagyobb bevételét érte el az Avatar: A víz útja című alkotás után. A film még mindig műsoron van, külföldi moziforgalmazásban is látható, és hátra vannak még a tévé- és streamingbevételek. A Nemzeti Filmintézet fejlesztési és gyártási támogatása összesen 1,006 milliárd Ft volt.
Decemberi mozipremierje óta az Intercom forgalmazásában a hazai mozikban 848 372-en váltottak jegyet a Törőcsik Franciska, Ember Márk, Márkus Luca és Marics Peti főszereplésével készült vígjátékra. Szlovákiában, Szerbiában, Ukrajnában és Romániában összesen több mint 152 000 váltottak rá jegyet, Romániában az elmúlt évtizedek legnézettebb magyar filmje lett.
A páratlan sikerű Hogyan tudnék élni nélküled? munkálatai 2020-ban kezdődtek. Ötletgazdája és producere, Kirády Attila abban az első perctől biztos volt, hogy olyan látványos, szórakoztató és műfaját tekintve hiánypótló produkciót szeretne tető alá hozni, aminek az alapját az egyik közkedvelt hazai énekes, vagy együttes életművére építik. A bőség zavarával küzdött a kiválasztás során az alkotócsapat. Köszönhetően annak, hogy a magyar beatkorszak berobbanása óta a honi palettán egymást követték a jobbnál jobb, generációkon átívelő előadók, zenekarok. Demjén Ferenc lett az, akinek a szerzeményei minden szempontból ideálisnak tűntek a filmhez. A hatvanas évek óta aktív énekes pályafutása telis-tele van emblematikus slágerekkel. A kiindulópontot jelentő Demjén-slágerek köré Kormos Anett és Goda Krisztina, aki egyben a film kreatív producere is volt, írta meg a mában és 1994-ben játszódó, egy felejthetetlen balatoni nyár történetét, majd a film Orosz Dénes rendezésében készült el. A zenéről Demjén Ferenc csapata – Menyhárt János zenei producer, Subecz Tamás zenei rendező és Rózsa István, a Demjén menedzsment vezetője – gondoskodott.
„Félelmetes” – írta a kommentelő.
A Garda-tóhoz utazott az ifjú pár.
Sokan csalódtak.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.