Ismeretlen rovar csípte meg a műsorvezetőt, akár veszélyes vírust terjesztő szúnyog is lehetett.
A népszerű műsorvezető a rajongói segítségét kérte az Instagram-oldalán. Harsányi Levente egy fotót tett közzé, amelyen egy rovarcsípés látható. A képhez írt szövegből egyértelműen kiderül, hogy őt támadta meg egy szúnyog. Ez talán még nem is lenne hírértékű, hiszen ki ne találkozott volna már össze élete során egy alattomos kis vérszívóval, aki megkeserítette az életét néhány órára vagy napra. A gond ott kezdődik, hogy a műsorvezető látta a szóban forgó élősködőt, és az eset előtt még soha nem találkozott hasonlóval.
Szúnyogszakértőket keresek. Hang nélkül jön, fekete kis apró testű és ekkora a csípése. Tud valaki bármit is róluk???
– tette fel a kérdést láthatóan kétségbeesetten Levente, s nem tudni, hogy a követőivel együtt megfejtették-e már a rejtélyt.
A globális szállítmányozás miatt az olyan inváziós fajok, mint amilyen a szúnyog, a poloska és a kullancs, több ezer kilométert is utazhatnak anélkül, hogy bármi bajuk esne, így könnyedén megtelepedhetnek hazánkban. Jó példa erre a tigrisszúnyog, amely 2014-ben kezdett elterjedni Magyarországon, pedig Ázsiában őshonos. A rovar képes továbbítani olyan emberre is veszélyes vírusokat, mint amilyen például a sárgalázvírus, a dengue- és Chikungunya-láz.
Nem a tigrisszúnyog az egyetlen faj, ami itthon elterjedt, a koreai és a japán bozótszúnyog is egyre nagyobb területet követel magának. Levente leírásának azonban egyik sem felel meg, van viszont egy olyan faj, amire tökéletesen illik a leírás. Egy rendkívül bosszantó típusról beszélünk, apró, legfeljebb 2-3 miliméteres termete és hangtalan mozgása miatt szinte teljes mértékben észrevehetetlen. Ez az állat nem más, mint a lepkeszúnyog, ami állatra és emberre egyaránt veszélyes.
A lepkeszúnyog a Leishmania-vírus terjesztéséért felelős. A betegség lappangása több nap, de akár több hét is lehet, idővel bőrfekélyek alakulhatnak ki, amelyekből a kórokozó kimutatható. Bőrelváltozásokat és fekélyeket okozhatnak a szájban és az orrnyálkahártyán, illetve a belső szerveket: lépet, májat, valamint a csontvelőt és a nyirokcsomókat is megtámadhatják. Fontos, hogy ismeretlen rovarcsípés esetén kérjük ki egy szakértő véleményét, hiszen akár az életünket is veszélyeztetheti egy-egy vérszívó által terjesztett betegség.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre