Jegyezzük meg! Az immunrendszer a test védelmi bástyája

Gyakran a sajgó ízületek, fájó végtagok mögött nem mozgásszervi betegség áll a panaszok hátterében, hanem az, hogy a szervezet felélte a tartalékait és az immunrendszerünk elkezd kimerülni. Ha pedig a védőbástya meginog, akkor zöld jelzést kapnak a baktériumok és a vírusok.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2020.12.09.
Egészséges életmód

Amikor az immunrendszerünk meggyengül, a szervezet nagyobb eséllyel lesz kitéve fertőzéseknek, gyulladásoknak, és akár mozgáskorlátozottság, krónikus betegség, anyagcserezavar vagy autoimmun betegség is kialakulhat.

A víz segíti az anygacsrét - Fotó: Pixabay

Folyadék, folyadék, folyadék!

Éppen ezért fontos, hogy odafigyeljünk magunkra, és tudatosan is erősítsük meg a szervezetünket. Figyeljünk oda a megfelelő folyadékmennyiségre, hiszen ez is befolyásolja az immunrendszer hatékonyságát, ugyanis a sejtek zökkenőmentes működéséhez szükség van a kiegyensúlyozott vízellátásra. A folyadék segíti az anyagcserét, a méreganyagok szállítását és kiürülését is.

Kell a vitamin! - Fotó: Pixabay

Nem mindegy, mit eszünk

Fontos a vér optimális Ph-értéke, ami az enyhén lúgos vegyhatás. Ennek fenntartására csökkentsük az adalék- és mesterséges anyagok bevitelét, fogyasszunk minél több antioxidánst. Törekedjünk a kiegyensúlyozott táplálkozásra, amely egyaránt tartalmaz ásványi anyagokat, vitaminokat, fehérjét, zsírt és szénhidrátot is.

A stressz is csökkenti a védekezést

Végezzünk rendszeresen valamilyen testmozgást, töltsünk minél több időt szabad, friss levegőn. Ha van rá alkalom, látogassunk el egy szaunába, és foglalkozzunk a lelkünkkel is, hiszen a stresszes életvitel is csökkenti az immunrendszer ellenálló képességét.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás