
Ábrahám Róbert nem kímélte Magyar Pétert: úgy abuzálja most az országot, ahogyan egykor a gyerekei anyját
Keményen nekiment Magyar Péternek Ábrahám Róbert.
Készítsétek a távcsöveket és a kívánságlistákat! Április 2-án éjjel egy olyan ritka és szemkápráztató égi jelenségnek lehetünk tanúi, ami mellett nem érdemes alvás közben elmenni. A dagadó Hold ugyanis „randevúra hívja” a Szűz csillagkép legfényesebb csillagát, a misztikus Spicát.
Április 2-án este, ha az égbolt is úgy akarja, egy látványos égi jelenséget figyelhetünk meg, méghozzá egy rendkívül közeli együttállás formájában. A Hold és a Spica (Alpha Virginis) mindössze néhány foknyira lesznek egymástól. A Spica egy kék óriás, amely 250 fényévnyire van tőlünk, és az éjszakai égbolt egyik legfényesebb pontja. Ezen az estén a Hold ezüstös fénye mellett a Spica kékesfehér ragyogása még hangsúlyosabbá válik.

Az együttállás szabad szemmel is tökéletesen látható lesz, de egy egyszerű binokulárral, azaz távcsővel jóval pazarabb látványban lehet részünk, ha az időjárás is úgy akarja.
A leglátványosabb pillanatok az éjfél körüli órákban várhatók, amikor a páros magasan jár a déli horizont felett.
A Hold szinte egy szempillantás alatt fedi el a Spicát, aztán jó hosszú időszakot kell várni arra, hogy a csillag ismét feltűnjön a Hold túloldalán. Korábban egyébként ezeket a jelenségeket rendkívül jól lehetett hasznosítani például a Hold pályájának pontosításában, azaz tudományos szempontból is érdemes volt figyelni az ilyen együttállásokat. Ma már inkább a csillagászat népszerűsítését szolgálja egy-egy ilyen jelenség, de ez nem jelenti azt, hogy a tudomány számára ne lenne érdekes egy-egy ilyen alkalom
- árulta el Mizser Attila, a Magyar Csillagászati Egyesület főtitkára.
Míg a csillagászok a távolságokat mérik, az asztrológusok szerint a Spica az egyik legpozitívabb hatású állócsillag. Gyakran nevezik a „Szerencse Csillagának” is.
A megfigyeléshez nincs szükség különösebb szakértelemre. Keressünk egy fényszennyezéstől mentesebb pontot, és tekintsünk délkeleti irányba az esti órákban. A Holdat mindenki felismeri, a mellette szikrázó, kékes fényű "pont" pedig maga a Spica lesz. Ha teheted, örökítsd meg a pillanatot, hiszen a természet ilyenkor mutatja meg legszebb arcát!

Keményen nekiment Magyar Péternek Ábrahám Róbert.

Több tízezer forint többletet jelentene ez havonta.

Az EU felhasználhatja az olajválságot arra, hogy ismét messzemenő mobilitási korlátozásokat vezessen be.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.