
Mentővel vitték kórházba: tragédiák sora éri a népszerű magyar feltalálót
Szívnagyobbodást diagnosztizáltak nála az orvosok.
A jelenséget egy rádióhullámmal dolgozó teleszkóp fedezte fel.
Hihetetlen felfedezést tettek az ausztrál ASKAP teleszkóppal dolgozó tudósok. A Tejútrendszertől több billió kilométerre található jelenség képes újraírni az eddig fennálló elméleteket a világűrről. A gömb alakú jelenséget Teleios-nak nevezték el, a görög szó teljest, tökéletest jelent.
A Teleios azért különleges, mert szabad szemmel nem látható, a jelenség csak a rádióhullámokban fedi fel magát. Az ausztrál kutatócsoport szerint a felfedezés hatalmas rádióteleszkópos siker.
Ez az egyedi tárgy más hullámhosszokban még sosem vált láthatóvá, ez demonstrálja az ASKAP képességét, hogy képes új tárgyakat felfedezni.
Az ASKAP Ausztráliában megtalálható rádióteleszkópok sokasága. A tudósok egyelőre nem tudják biztosan megmondani, hogy mi okozta a jelenséget. Az egyik legvalószínűbb magyarázat szerint egy Ia típusú szupernóva maradéka. Az Ia típusú szupernóva egy hatalmas csillagrobbanás, ami akkor történik, amikor egy kis, halott csillag (fehér törpe) túl sok anyagot szív magába egy közeli társától. Amikor már nem bírja el a tömeget, felrobban. Ez a robbanás nagyon fényes, és segít a csillagászoknak megmérni a világegyetem távolságait. A csillagrobbanás törmelékét tehette láthatóvá a teleszkóp. Ez az elmélet a legvalószínűbb, de egyelőre kevés bizonyíték támasztja alá – írja a Mirror.
Szívnagyobbodást diagnosztizáltak nála az orvosok.
Hátborzongató részletek derültek ki az eset kapcsán.
Forró napokra készülhetünk, de nem ússzuk meg szárazon.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.