
Saját kollégája zúzta le a magyar kamionost: mentőhelikopter is érkezett, fotók a helyszínről
A kamionost kórházba kellett vinni.
Jelentősen emelkedtek az önkormányzati bérlakások díjai Erzsébetvárosban, míg a lakások állapota évtizedes problémákat mutat. Kegyetlen körülmények miatt fizetnek a lakók másfélszeres árat, elszabadultak az indulatok.
Kegyetlen körülmények uralkodnak az erzsébetvárosi önkormányzati lakásokban: beázások, életveszélyes erkélyek, eldugult csatornák és penészedő falak. Májustól a romos lakások ára mégis drasztikusan megemelkedett, a lakók kiakadtak a polgármester, Niedermüller emelésén.
Az erzsébetvárosi önkormányzat 2024 végén döntött arról, hogy több lépésben emeli az önkormányzati bérlakások díjait. A cél elvileg az, hogy piacközelibb árakat alakítsanak ki, valamint növeljék a felújítási forrásokat. Ám a bérlők ebből csak az áremelkedést látják. Az emelés mértéke átlagosan 40-60 százalék. Ugyanakkor azt is kifogásolják az érintettek, hogy nem előzte meg személyes egyeztetés a döntést, és az értesítés sem érkezett meg időben. A dühöt a legtöbb esetben az váltotta ki, hogy olyan lakásokra is érvényesítették ezt az emelést, amelyek szinte lakhatatlan állapotban vannak.
Az erkélyem húsz éve életveszélyes, a fürdőben legutóbb akkora dugulás volt, hogy a fél lakásban állt a víz – és közölték velem, hogy nem az ő dolguk
– fakadt ki a kerületi csoportban egy erzsébetvárosi bérlő, aki 1,16 millió forintot fizetett nemrég szobái nyílászáróinak cseréjére. A panaszokat a Facebook-csoportban osztotta meg, amely hamar lakossági fórumként kezdett működni a lakbéremelések hírére.
A fővárosi kerületben több tucat lakó jelezte, hogy a megszokott lakbér összegéhez képest meglepő, sokszor drasztikus emelkedésről kaptak értesítést, vagy éppen nem kaptak semmit, csak egyszerűen kiállították a megemelt számlát.
Nekem 28.800 forintról lett 43.300, a húgomnak 45 ezerről 67 ezer. És jövőre még tovább akarják emelni
– sorolja egy másik érintett. Egy másik kommentelő szerint a lakbérben benne van az állagmegőrzés, mégsem csinálnak semmit.
• penészedő falak
• málló vakolat
• életveszélyes erkélyek
• eldugult csatornarendszerek
Az egyik hozzászóló azt írja: „Régen az önkormányzat feladata volt a lakáson belüli javítás is, ma meg azt mondják, fizesse a bérlő.” Egy másik úgy fogalmaz: „Nincs itt semmi, csak a pénzbeszedés. A lakás rohad, a díj nő.”
Sokan politikai indulatokat sem rejtenek véka alá. „Az elvtársak már mindent lenyúltak” - írja egy kommentelő keserűen.
Amikor megszavazták a lakbéremelést, Radics Béla a Fővárosi Közgyűlés Fidesz–KDNP frakciójának tagja, az erzsébetvárosi Fidesz alelnöke sarcpénznek nevezte a baloldal döntését.
A budapesti lakhatási válság kellős közepén erkölcstelen dolog a legrászorultabbakat ilyen mértékben megsarcolni
– fogalmazott.
A bérlők egyetértenek abban, hogy ha a lakások rendben lennének, lenne karbantartás, tisztességes szolgáltatás, akkor a bérleti díj emelése is elfogadható lenne. De a romos lakásokért piaci árat fizetni, ráadásul egyik napról a másikra, az elfogadhatatlan.
A kamionost kórházba kellett vinni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre