Elképesztő, milyen lények élnek a zord sötétségben.
A Monterey Bay Aquarium Research Institute szakemberei egy csupasz kopoltyús csigára figyeltek fel az óceán mélyén. A különös lény biolumineszcens, amely jelenségről akkor beszélünk, ha valamely élő organizmusban egy kémiai reakció fény kibocsátásával jár. De nem csak emiatt különleges a felfedezés!
A Bathydevius caudactylus abban különbözik a többi csupasz kopoltyús csigától, hogy nem a sekély vizekben él. A kutatókat is meglepte, hogy több mint 2200 méterrel a Csendes-óceán felszíne alatt, a nyílt tengerben tűnt fel. Az élőlények leginkább zátonyoknál fordulnak elő, ahol korallokat, algákat, szivacsokat, medúzákat fogyasztanak.
A most megismert különleges példányt egy távirányítású robot segítségével észlelték 2614 méteres mélységben. A szakértők szerint a robot félelmet kelthetett benne, mert ahogy közeledett felé, világítani kezdett, így próbálva elterelni a figyelmet.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre