Bátor tettel vétették észre magukat. Keményen beleszálltak a Google-be.
Az amerikai kormány a világ legnagyobb keresőmotorjának, a Google-nak a felszámolását fontolgatja, hiszen azzal vádolja a céget, hogy a szolgáltatásuk károkat okoz az amerikai állampolgároknak. Az Igazságügyi Minisztérium (DOJ) úgynevezett jogorvoslati lehetőségeket fontolgat.
A huzavona azóta tart, hogy augusztusban egy mérföldkőnek számító bírósági ítélet kimondta, hogy a Google jogellenesen nyomta el a versenytársakat az online keresésben. Ha a DOJ a jogorvoslati javaslatokat végigviszi és azokat az ügyben eljáró bíró elfogadja, az vitathatatlanul a legnagyobb szabályozási beavatkozást jelentené a nagy technológiai cégek történetében.
A Google keményen visszavágott a javaslatok ellen, radikálisnak nevezve azokat, és azt állítva, hogy a jogorvoslatok a fogyasztók, a vállalkozások és a fejlesztők sérelmezését kockáztatják.
A Google a világ szinte minden internetezője számára a legmegfelelőbb keresőmotor lett, az összes online keresés mintegy 90%-át a Google végzi.
A DOJ azzal vádolja a vállalatot, hogy termékeit arra használja, hogy a felhasználókat a keresőmotorjához irányítsa, ahol hirdetések eladásával kereshetnek pénzt. Ez azt jelenti, hogy a potenciális versenytársak nem tudják megvetni a lábukat a keresőmotorok piacán. Hozzátette, hogy a verseny hiánya lehetővé tette a Google számára, hogy abnormálisan magas árakat számítson fel a hirdetésekért, miközben rontotta ezzel a hirdetések és a kapcsolódó szolgáltatások minőségét.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre