Ezért igazán érdemes lesz a szabadba menned este. Tőlünk azt is megtudhatod, hogy honnan láthatod a legjobban a lenyűgöző égi jelenségeket.
Az idei október nemcsak a vénasszonyok nyara és a meglehetősen melegen induló téli időszámítás kezdete miatt érdekes. Olyan égi jelenségeket figyelhetsz meg, melyeket jó ideig nem látsz majd.
Október 26-án, szombaton a Vénusz és az Antares együttállását figyelheted meg. Elsőként a Vénusz fényessége, majd a Skorpió csillagkép egy része, az Antares lesz látható, este 6 óra 14 perckor, a szürkület végére, a délnyugati horizont felé nézve.
Mindez kezdetben nehezíti a két égitest észrevételét, hiszen a lenyugvó Nap fénye még bezavarhat. A megfigyeléshez éppen ezért fontos, hogy olyan helyet válassz, ahonnan megfelelően látszik a horizont, azaz valamilyen magaslatot, például egy domboldalt, esetleg dombtetőt. Egy kézi távcső is segítség lehet ahhoz, hogy megcsodálhasd a égi jelenséget.
Október 27-én, vasárnap egy kevésbé ismert kisbolygó, mégpedig az (1036) Ganymede éri el a szembenállást, este 6 óra 07 perckor. A kisbolygó a Pegazus csillagképben lesz majd látható az este folyamán. Az égi jelenség csúcspontja este 9 óra 38 perckor várható. Meglehetősen fényes látványban lesz részed, mivel a kisbolygók többségéhez képest jóval közelebb kerül a Földhöz.
Az oppozíció a csillagászatban szembenállást jelent, mégpedig olyan módon, hogy a Földről nézve szemben áll egymással a Nap és egy másik bolygó vagy egy aszteroidaövbeli kisbolygó. Ekkor kiváló alkalom nyílik az adott kisbolygó megfigyelésére, hiszen pályája során viszonylag közel kerül hozzánk, így fényesebbnek látjuk, mint pályájának egy távolabbi pontján.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre