Milák Kristóf nagyszerű formában úszik a párizsi olimpián.

Szerző: K. C.
Létrehozva: 2024.08.03.
Milák Kristóf Olimpia 2024 párizsi olimpia 2024 Orbán Viktor

Mint arról korábban a Metropol is beszámolt, Milák Kristóf aranyérmet nyert 100 méteres pillangóúszásban szombaton a párizsi olimpián. A Honvéd 24 éves világklasszisa 49.90 másodperces idővel diadalmaskodott, megszerezve ezzel önmaga második, a magyar úszósport 31. ötkarikás bajnoki címét.

NÉMETH Zsolt; TÕKÉS László; ORBÁN Viktor
Fotó: Veres Nándor

Milák Kristóf a magyar küldöttség hetedik érmét szerezte Párizsban: az ugyancsak úszó Kós Hubert (200 méter hát) és a férfi párbajtőrcsapat után az övé a harmadik arany, szerdán a férfi kardcsapat Milákkal egy napon lett második, múlt szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter, ma pedig a sportlövő Major Veronika végzett a harmadik helyen női sportpisztolyban.

Az újabb magyar sikerről pedig természetesen Orbán Viktor is megemlékezett. Facebook-bejegyzésében nemcsak köszönetett mondott a fiatal úszónak, de egyenesen királynak nevezete.