Közben még két egyetemet is elvégzett.
A poliovírus okozta gyermekbénulás szájon át jut be a szervezetbe, de néha cseppfertőzéssel is terjedhet, megtámadja a központi idegrendszert és gyulladást okoz, ami tartós bénuláshoz vezet.
Martha Mason az Amerikai Egyesült Államokban született 1937-ben, és 11 éves koráig teljesen egészséges volt. 1948-ban azonban 13 éves bátyja meghalt gyermekbénulásban, és nem sokkal később nála is jelentkeztek a tünetek. Testének izmai egy hónap leforgása alatt elsorvadtak, és végül a betegség a légzőizmait is megtámadta, és onnantól kezdve képtelen volt önállóan levegőt venni. A kislány kórházba került, ahol egy negatív nyomást alkalmazó lélegeztetőgépre, az úgynevezett vastüdőre kapcsolták.
Mindez olyan gyorsan történt, hogy a szüleinek még arra sem volt idejük, hogy feldolgozzák fiuk elvesztését, az orvosok máris arról értesítették őket, hogy a lányuknak legfeljebb egy éve lehet hátra. A dolgok azonban másképp alakultak, és Martha mindenkit meglepett: 60 évet élt le a vastüdőben, ami gyakorlatilag testének részévé vált. Szülei és barátai segítségével sikeresen elvégezte a középiskolát, majd két egyetemet is, és újságíró lett belőle.
Mivel nyaktól lefelé lebénult, nem tudta saját maga írni a cikkeit, ehelyett kezdetben az édesanyjának diktálta őket, aki elküldte az anyagot a helyi újság szerkesztőségébe. Később kapott egy hangvezérléssel működő számítógépet, így lehetővé vált a számára, hogy egyedül dolgozzon. Bár az élete nagyon nehéz volt, ő soha nem panaszkodott.
2009-ben, 71 éves korában hunyt el. Életének története sokak számára jelenthet inspirációt. Bebizonyította, mennyire erős tud lenni az ember, bármily kegyetlen betegség próbálja is legyőzni őt – írta a Twice.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre