
Munkából hazafelé veszett nyoma a fiatal nőnek, majd a rendőrök sokkoló felfedezést tettek
A hatóságok napokon át keresték.
Az operatív törzs megtartotta szokásos sajtótájékoztatóját, amelyen Kiss Róbert elárulta, hogyan lehet mentesülni a karantén alól.
A mai napon 120 ezer második dózisú Szputnyik V vakcina érkezett Budapestre.
A Metropol korábban beszámolt róla, hogy ma 3597 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 731 675 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 285 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 24 265 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 435 344 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 272 066 fő. 10 364 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1204-en vannak lélegeztetőgépen.
A magyar lakosság 30,7%-a már kapott oltást, szemben az uniós 15,8%-os átlaggal. A járvány harmadik hullámának tetőzése érzékelhető, de még most is nagyon sokan fertőződnek meg, ezért a védelmi intézkedések betartása továbbra is fontos. A háziorvosoknál és a kórházi oltópontokon folytatódik a regisztráltak oltása. A kormány mai ülésén is értékeli a járványügyi helyzetet – olvasható a koronavirus.gov.hu. oldalán.
A magyar lakosság átoltottsága a kétszerese az európai uniós átlaghoz képest.
Egy negatív PCR-tesztet a beutazáskor is figyelembe vesznek a határellenőrzést végző rendőrök. Összesen kettő negatív PCR-teszttel lehet mentesülni a hatósági házi karantén alól – tájékoztatott Kiss Róbert, aki hozzátette, hogy a védettséget igazoló igazolvány önmagában még nem mentesít a karanténkötelezettség alól. A teszteknek angol vagy magyar nyelvű PCR-teszteknek kell lenniük.
Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ osztályvezetője beszélt arról, hogy hosszú idő után először újra csökkenni kezdett az aktív fertőzöttek száma. 13 ezerrel kevesebb volt a fertőzött a 14. héten.
„A védőoltás töredékére csökkenti a súlyos betegségnek a lehetőségét, a védőoltás beadása után is be kell tartani a járványügyi intézkedéseket és higiénés rendszabályokat” – tájékoztatott Galgóczi Ágnes.
A hatóságok napokon át keresték.
A rágcsáló megharapta a baba karját, fejét és arcát.
A család összeomlott a tragédiát követően.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre