
Eddie Murphy és Martin Lawrence közös unokán osztoznak
Eddie Murphy elvárja, hogy vicces legyen a kicsi.
Nagyot nőtt a házaspár kislánya: már két és fél éves is elmúlt. Békefi Viki és Feng Ya Ou most elmesélték, hogyan fejlődik a gyermekük, mi jelenti az életükben a legnagyobb kihívást.
November óta új fejezet kezdődött a házaspár életében: kislányuk, Mei Liza megkezdte a bölcsődét. Békefi Viki és Feng Ya Ou számára a nagy váltás nemcsak a család mindennapjait formálta át, hanem érzelmileg is különleges időszakot hozott számukra: az elengedés, az önállósodás és az új ritmus megtalálásának időszakát. A pár nemrégiben bejelentette, hogy új taggal bővül a családjuk.

Liza számára lassan kinyílik a világ, hiszen szülei nem csupán bölcsibe íratták be, hanem babaúszásra is hordják a kislányt.
„Még csak „most született”, és közben nyáron már hároméves lesz, ami egészen elképesztő. Néha még feldolgozni is nehéz, hogy már ilyen nagy, főleg amikor az ismerősöknél látunk egészen pici babákat, akik hozzá képest már hihetetlenül kicsinek tűnnek” – kezdte a hot!-nak Viki. „Heti három napot jár bölcsibe, ezenkívül babaúszásra is megyünk, amelyen szintén töretlen lelkesedéssel vesz részt. A zenei fejlesztésére már most figyelünk, ezért zenebölcsibe jár.”
„Szerintem átlagon felül kezelte a bölcsit” – vette át a szót Ya Ou. „Neki is megvoltak a maga körei: az első néhány alkalommal még nehezebben engedett el bennünket, hiszen nem tudta pontosan, mi vár rá. Eleinte bent is voltunk vele, de a bölcsis néni már akkor mondta, hogy akár az első héten is simán ott aludhatna. Végül azért kellett neki az a nagyjából két hét, hogy igazán biztonságban beszokjon, de összességében szerintem nagyon simán ment minden, szinte tankönyv szerint.”

Liza láthatóan nagyon élvezi a bölcsit, és hamar megtalálja a helyét a kis közösségben. Szívesen játszik a többi gyerekkel, nyitott, barátságos, és természetesen kapcsolódik másokhoz.
„Mindenkivel nagyon jól kijön, kedves, szívesen odaadja a játékait. Közben persze megvan a saját akarata is, de szerintem szociálisan nagyon jó skálán mozog: nem visszahúzódó, de nem is tolakodó gyerek, inkább szépen kiegyensúlyozott ebből a szempontból. Szerencsére szeret bölcsibe járni, legfeljebb a korán kelés szokott néha gondot okozni, főleg ha előtte nehezebben ment az elalvás; előfordult már, hogy akkor ébredt fel igazán, amikor már a kocsiban voltunk” – mondta Békefi Viki férje.

Viki és Ya Ou számára külön öröm látni, hogy a kislányuk mennyire ösztönösen és felszabadultan fordul a zene felé. Liza számára az éneklés és a dallamok a mindennapok természetes részei.
„Egész nap énekel. Ráadásul tisztán! A bölcsiben is mondták, hogy folyamatosan dalol. Egy kicsit meg is nyugodtunk, hogy ennyire szereti a zenét” – árulta el az édesanya. „Már igazából másfél éves kora óta gyönyörűen, mondatokban beszél, amin mindenki meg is lepődik; mi magunk is. Mindennap mutat valami újat abból, hogy mi zajlik a kis lelkében, ráadásul állandóan viccelődik, magától mondja, hogy szeret vagy hogy hiányoztunk neki. Érzékeny kislány, de megvan a saját akarata is: most éppen egy kisebb dackorszakban vagyunk, amikor szinte mindenre azt mondja, hogy „nem”.”
Különleges kapocs köti össze az édesapát és a kislányát, hiszen Ya Ou és Mei Liza születésnapja ugyanarra a napra esik: mindketten június 9-én ünnepelnek.


Eddie Murphy elvárja, hogy vicces legyen a kicsi.

A híres MMA-harcos is kifejtette véleményét a Nemzeti Petíció kérdéssora kapcsán.

Szívszorító, amit mesélt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.