
Hat évtizedes karrierje kezdetére emlékezett vissza a népszerű tévés. Rózsa György, azaz Gyuri bácsi gyerekként döntötte el, hogy a tévében szeretne szerepelni.
Rózsa György, azaz Rózsa Gyuri bácsi hatvan évvel ezelőtt szerepelt először a képernyőn, elárulta, nagypapája merész döntésének is köszönheti, hogy a tévében találta meg a hivatását.
„1957-ben az elsők között a nagyapám vett egy tévékészüléket. Eléggé maradi, konzervatív ember volt, de valamiért ez felkeltette az érdeklődését. A házban nekünk volt először tévénk, egy nagy négyemeletes ház volt az Izabella és Aradi utca sarkán. Mindenki hozzánk járt tévén nézni: hokedli, sámli, ahogy kell” – idézte fel a Mokka című reggeli műsorban a Kapcsoltam és a Leg…leg…leg… című műsorok házigazdája.
„Valószínűleg annyira megfogott engem, hogy ennyire szeretik az emberek azokat, akiket a képernyőn látnak, hogy megfogadtam tízévesen, hogy én bizony belekerülök ebbe a varázsdobozba. Ez nagyon erős elhatározás volt. Akkoriban keveseknek volt ez az álma. Akkor mindenki katona akart lenni, meg vadakat terelő juhász – ahogy a költő is írja…”
A TV2 reggeli műsorában felidézte, hogy már egyetemista évei előtt bekerült egyszer a tévébe: ötfős csapattal – köztük Pogány Judittal – adták elő Karinthytól Az emberke tragédiáját egy akkori Ki mit tud?-on. Majd egyetemistaként külsős munkákat vállalt a tévénél mint ügyelő, asszisztens, fordító. A nemrég a Kincsvadászok című műsorban is szereplő tévés hozzátette: nem volt B-terve.
Az elhatározásom az volt: én leszek az új Vitray. Persze tudtam, hogy ez nem lehetséges, de mindig nagy célokat kell kitűzni
– mosolygott, utalva Vitray Tamás Kossuth-díjas szerkesztő, újságíróra.
Az énekesnő nem fogta vissza magát.
A legendás jampi énekes az élet különleges ajándékának tekinti az unokáit.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre