„Sokat kell még tanulnom” – Buzsáki Virág nem kertelt a hétvégi versenye után

Buzsáki Virág ezúttal Olaszországban állt rajthoz, a magyar bringás két futamon indult.

Megosztás
Szerző: CHI
Létrehozva: 2023.07.03.
Módosítva: 2023.07.03.
Buzsáki Virág futam verseny

Buzsáki Virág is rajthoz áll az olaszországi Trentino tartományban lévő Val di Soléban a hegyikerékpáros világkupa-sorozat negyedik állomásán. A Short Track futamokkal kezdődött a verseny, és a női elitmezőnyben az osztrák Laura Stigger (Specialized Factory Racing) szerezte meg a győzelmet, eközben a magyar versenyző 1 perc 11 másodperces hátránnyal a 31. helyen ért célbaírja az Origo.

Buzsáki Virág
Buzsáki Virág – Fotó:  Facebook

„Ez a verseny tökéletes volt arra, hogy rájöjjek, milyen sokat kell még tanulnom. Nagyon büszke vagyok a csapattársamra, Ramona Forchinire.” – írta közösségi oldalán Buzsáki Virág.

Az olimpiai távú cross country futamokat a 4,1 kilométeres, nagyjából 200 méter szintkülönbséget rejtő körpályán rendezték. A 70 fős mezőnyben a friss Európa-bajnok holland klasszis, Puck Pieterse győzött, míg Buzsáki Virág 7:31 perc hátránnyal az előkelő 28. helyen végzett, amivel 50 ranglistapontot gyűjtött.