
Hátrányból küzdött nagyot a Fradi a Bajnokok Ligájában
Örményországban lépett fel a Fradi.
Sorsdöntő mérkőzés vár a magyar labdarúgó-válogatottra, amely november 12-én Budapesten Izlandot fogadja.
Marco Rossi szövetségi kapitány tegnap keretet hirdetett a magyar válogatott soron következő három budapesti mérkőzésére. November 12-én Izland ellen az Európa-bajnokság lesz a tét, míg Szerbiával és Törökországgal a Nemzetek Ligájában játszik a nemzeti együttes.
- Három olyan mérkőzés áll előttünk, amelyek óriási hatással lesznek a válogatott jövőjére – mondta Marco Rossi. – A legfontosabb természetesen az első mérkőzés Izland ellen. Ha azt megnyerjük, akkor résztvevői leszünk a jövő évi Eb-nek, amelynek Budapest is házigazdája. Ugyanakkor a két Nemzetek Ligája-mérkőzés is nagyon fontos. A csoportban elért eredményeink határozzák meg, hogy a következő kiírásban hova kerülünk, kikkel sorsolhatnak össze bennünket. A célunk természetesen mindhárom mérkőzésen a győzelem, de a legfontosabb, hogy a csapat mindent kiadjon magából, és felvegye a versenyt a riválisokkal.
A keret érdekessége, hogy Kleinheisler László, a 2015-ös Európa-bajnoki pótselejtező hőse visszakerült, ahogy Gyurcsó Ádám és Lovrencsics Gergő is újra szerepet kap. Szoboszlai Dominiket a koronavírus-járvány miatt egy hónapja nem engedte el a Salzburg, de ezúttal ő is játszhat.
- Dominikkel nemrég beszéltem, és azt mondta: ha a Salzburg nem engedi el, akkor gyalog fog jönni, annyira játszani akar Izland ellen. De a többiek is így vannak ezzel - fogalmazott Rossi.
Örményországban lépett fel a Fradi.
Komoly vita alakult ki az Újpest FC új stadionja körül.
Bajzát László különleges úszásra készül.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.