
Nyári Margó az irodalmat a zenével párosítja a Balaton-felvidéken - irány Salföld!
Kapcsolódjunk ki Margóval Salföldön!
A Várkert Bazárban megtekinthető a hazai műgyűjtés egyik legismertebb mai kollekciójának válogatása.
A Jáky-gyűjtemény részét képező 120 festmény hat tematikus termen keresztül mutatja be a magyar képzőművészet 1945 utáni történetét. A kiállítás különlegessége, hogy stílusirányzatoktól függetlenül képes felmutatni a kelet–nyugat közötti párbeszéd jegyeit a korszak összes uralkodó vagy éppen rejtőzködő művészeti alkotásában.
A gyűjtemény válogatott anyaga hat tematikus termen keresztül mutatja be a magyar képzőművészet történetének félmúltját 1945-től az 1990-es évek végéig. A tárlat három alappilléren nyugszik, melyeket időrendben az Európai Iskola hagyományai, az úgynevezett Iparterv-generáció meghatározó figuráinak életműve, valamint az 1980-as és az 1990-es évek Új szenzibilitása jelenti.
A Vagyok aki vagyok című kiállítás október 23-án ingyenesen látogatható.
Regisztráció itt: https://form.jotform.com/232813896030355
Helyszín: Várkert Bazár, Déli palota, YBL6 Művészeti Tér
Kapcsolódjunk ki Margóval Salföldön!
Ezen a hétvégén érdemes Pozsonyba kirándulni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.