
Ömlött a vér a történelmi játékokon: fejbe szúrta ellenfelét a harcos
A szörnyű baleset a gyerekek szeme láttára történt.
Újabb hőhullám érkezett. A meteogyógyász hasznos tanácsokat ad a hőség elleni védekezéshez.
Újabb hőhullámmal kell megbirkóznunk, másodfokú hőségriasztás lépett életbe. Az időjárás-érzékenyek szervezete nagyon megszenvedi ezt az időszakot. Szakember árulj el, hogyan vészelhetjük át a kánikulát.
„Egyre erősödik az anticiklon, és ez határozza meg a hőhullám további fejlődését is” – kezdte dr. Pintér Ferenc meteogyógyász, a Meteo Klinika igazgatója.
Ebben a hőhullámban már egyre kevésbé számíthatunk hajnali lehűlésekre. A hét közepétől már országosan trópusi éjszakákra, azaz húsz fok feletti hőmérsékletekre kell számítani; a leghűvösebb hajnali órákban is.
Száraz a levegő, éget a nap és magas az UV-sugárzás. Könnyen kaphatunk napszúrást. Megszenvedi a szervezetünk ezt a rekkenő hőséget.
Alig tudtunk regenerálódni a két hőhullám közötti kis időszakban, és emiatt egyre rosszabbul viseljük a hőhullám terheléseit. Az anticiklonban továbbra is zajlik a meleg levegő beáramlása. Hullámzó módon zajlik a felmelegedés, a csúcsát csütörtökön, pénteken fogja elérni.
Gazdálkodjunk az energiánkkal. Igyekezzünk elodázni a szervezetünk kifáradását, próbáljuk meg tartalékolni a tűrőképességünket
– tanácsolta a meteogyógyász, aki hangsúlyozta, hogy a hét második felében közel leszünk a 40 Celsius-fokhoz.
„Egyre jobban jelentkeznek a terhelés testi panaszokban megjelenő következményei. A fejfájósok továbbra is rosszul bírják a felmelegedési folyamatot. Egyre jellemzőbbek lesznek azok a következmények, amik a krónikus betegek számára nagy problémát jelentenek. Erősödnek a gyulladásos folyamatok, vérnyomásproblémák, szívelégtelenség, légzési problémák erősödhetnek. Ezeket nagyon komolyan kell venni, mert a hét közepére visszatérnek a legkomolyabb hőegyensúlyi zavarok. A hőgörcsök és a hőkifáradás veszélyével is számolni kell” – tette hozzá.
A meteogyógyász kiemelte, hogy fontos a megfelelő védekezés a forróság ellen:
Két dologra feltétlenül figyelni kell. Minél kisebbre venni a hőterelést, tehát nem szabad kimenni a tűző napra, és a belső hőterhelést is csökkentjük azzal, hogy a tevékenységünket visszafogjuk. A másik pedig a hűtőfolyadék, azaz a víz megfelelő pótlása.
A szörnyű baleset a gyerekek szeme láttára történt.
A tűzoltóknak semmi esélyük nem volt.
Annak idején rendőri pályára készült a férfi.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.