
Androidosok, figyelem: veszélyes alkalmazás kerülte ki a védelmet!
Így próbálnak beférkőzni a telefonodba.
A klímaváltozás miatt a vírust hordozó szúnyogok egész Európában megélnek.
Az Egyesült-Királyság egészségügyi hatóságának elmondása szerint a történelem folyamán először elért az országba a trópusi vírus, a Nyugat-nílusi vírus. A vírus elsősorban Afrikában, a Közel-Keleten és Ázsia déli részein fedezhető fel. A hatóságok hozzátették, a vírus nehezen fertőzi meg az embereket, de a megbetegedett emberek esetében lehetséges, hogy a betegség életveszélyessé válik. Minden 150 fertőzött egyénből 1 állapota éri el ezt a szintet, tehát a betegség komollyá válása ritka.
Az utóbbi 25 évben 7 esetben a külföldről hazautazók hozták magukkal a vírust. A betegséget az ázsiai tigrisszúnyog csípése terjeszti, de főleg az állatokat érinti, az emberek ritkán fertőződnek meg. Egy 2023-as brit kutatás azonban a vírus nyomait találták meg a brit szúnyog populációban. A szakértők szerint a Nyugat-nílusi vírus kezd elterjedni Európa-szerte, ezért nem meglepő, hogy az Egyesült-Királyságba is elért a nyoma. 2024-ben 1436 személy kapta el a vírust, az EU 19 különböző országában. A statisztikák szerint ebben az évben a betegség 125 halálos áldozattal járt.
A trópusi vírus elterjedése főleg a globális felmelegedésnek köszönhető. Az egyre magasabb átlaghőmérséklet kedvező környezetet biztosít a trópusi éghajlathoz szokott szúnyogoknak. A meleg időjárás lehetővé teszi, hogy a szúnyogok Európa-szerte szaporodjanak - írja a The Sun.
A szakértők elmondása szerint több fertőzött egyén tünetmentesen küzdi le a betegséget. Más esetekben influenzaszerű tüneteket tapasztalhatnak: láz, hányinger, fejfájás, testfájdalom, kiütés. Komolyabb esetben látászavart, hányást, gyengeséget és rohamot is okozhat. Az 50 év felettiek, vagy az egészségügyi problémákkal küzdő egyének számára veszélyesebb a trópusi betegség. A mérsékelt esetekben a betegek idővel maguktól meggyógyulnak. A komolyabb esetekben azonban kórházi ellátásra van szükség, a vírus agyhártyagyulladást vagy agyvelőgyulladást is előidézhet.
Így próbálnak beférkőzni a telefonodba.
Rohantak a mentők a helyszínre, hatalmas volt a pánik.
A nehéz sorsú gyerekeknek szebbé válnak a mindennapjai.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre