
Mentőhelikopter szállította kórházba.
Megrázó baleset történt Ausztriában. Egy osztrák iskolás csoport éppen a hegyekben túrázott Imstben, amikor az egyik tanulónak nyoma veszett. A 11 éves kislányt végül a szurdok alján, mozdulatlanul fekve találták meg a hegyimentők - írja a Kronen Zeitung.
A 12 diákból és egy tanárból álló csoport még csütörtök délután túrázott az Alpok egyik szurdokának környékén, amikor észrevették, hogy az egyik társuk hiányzik. A 11 éves kislányt sehol sem találták, ezért az egyik diák tárcsázta a segélyhívó telefonszámot. A mentőalakulatok azonnal mozgásba lendültek: miután átkutatták a környéket, megtalálták a lány mozdulatlan testét a Hachle-szurdok alján. Csodával határos módon, a diák még életben volt, de súlyos sérüléseket szenvedett el. A mentést hivatásos hegyimentők hajtották végre, akik kötéllel biztosították a diáklány testét, majd mentőhelikopter szállította kórházba. A legfrissebb hírek szerint a kislány kritikus állapotban van, jelenleg is az intenzív osztályon kezelik.
Arról egyenlőre nem osztottak meg információt, hogy hogyan esett le a diák a szakadékba, vagy milyen magasról zuhant le. A többi diákot a hatóságok lekísérték a hegyről, hogy megelőzzék a további baleseteket.
Így derült ki, mi okozza a panaszaikat.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre