
Ezek voltak Orbán Viktor rádióinterjújának legfontosabb kijelentései
Orbán Viktor a Kossuth Rádiónak nyilatkozott.
Június 1-jétől emelkednek a fővárosi közösségi közlekedés jegyárai, a bérletek ára azonban nem változik. Egy vonaljegy ára 450-ről 500 forintra emelkedik.
Június 1-jétől emelkednek a fővárosi közösségi közlekedés jegyárai, a bérletekért fizetendő díjak azonban nem változnak. Pontosabban, az áremelés a vonaljegyeket, az időalapú jegyeket és a gyűjtőjegyeket is érinti, de a havi, országbérletek ára nem fog változni.
Egy vonaljegy ára ugyanis 450-ről 500 forintra, míg a 30 perces jegyek ára 530-ról 600-ra emelkedik. A változás érinti a sofőrnél, a járaton váltott jegyek árát is, amelynél 600-ról 700 forintra drágul a vásárlás, de a 10 darabos gyűjtőjegyet használók sem ússzák meg, nekik 4000-ról 4500 forintra emelkedik majd a kiadásuk.
Azzal, hogy a budapesti vonaljegy ára 450-ről 500 forintra emelkedne, már elérné a jelenlegi legmagasabb hazai árszintet, illetve megfelelne a szomszédos fővárosok belépő árszintjének is.
Pozsonyban jelenleg 0,90 euró (kb. 350 forint), Bécsben 2,40 euró (kb. 930 forint), Prágában 40 CZK (kb. 680 forint) egy vonaljegy.
A jegyáremelés sokak számára kellemetlen meglepetés. Azok, akik rendszeresen jeggyel utaznak, bosszúsak a drágulás miatt.
Nem örülök neki, mivel én is tömegközlekedést használok. Szerintem nem kéne drágulnia a jegyeknek, akármilyen gazdasági helyzet is van
– vélekedett Emma, aki napi szinten használja a közösségi közlekedést. Lujza szerint azonban bár az áremelés érthető, de mégis fájó: „Azért nyilván minden drágul, de hát nem jó, hogy ez is”.
A 10 darabos gyűjtőjegyek árának emelkedése is sokakat érinthet.
Szüleim pont ilyen 10 darabos jegyet szoktak venni. Szóval gondolom, ez nekik se jó
– osztotta meg Emma a véleményét.
Mások azonban kevésbé érzik meg az árak változását, Balázs, aki országbérletet használ, így fogalmazott:
Én, mint bérletes, engem ez személyesen nem érint, de tudok olyat, akit igen. Szerintem a legtöbb alkalmi felhasználót ez érinteni fogja
– fogalmazott. Ernő pedig nem szívesen foglalkozik a drágulás indokaival: „Hogy milyen oknál fogva van a drágulás, én ezekbe nem szoktam belemenni” – nyilatkozta.
Az összes jegytípus, amely drágulni fog:
A bérletek viszont maradnak a jelenlegi áron, így a teljes árú havi Budapest-bérlet továbbra is 8950 forintba fog kerülni.
A budapestieknek tehát júniustól egy kicsit mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk, ha jeggyel szeretnének utazni a közösségi közlekedésben. Az áremelés azonban nem érinti a bérleteseket, így ők továbbra is változatlan áron utazhatnak majd a fővárosban.
Orbán Viktor a Kossuth Rádiónak nyilatkozott.
Az ország közepét jelképező szoborról van szó.
Váratlan fordulatot vesz az időjárás.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre