
Megmászták Daniék az esztergomi acélszörnyet - halálközeli élményben volt részük - fotók
A pesti urbexesek kalandra vágytak, és megkapták!
Júniustól többet kell majd fizetni a fővárosi közösségi közlekedés bizonyos jegyeiért, a bérletek ára ugyanakkor nem változik. Októbertől pedig a Fővárosi Közgyűlés döntése értelmében a bérlettel nem rendelkező utasok a Repülőtéri Expressz járaton is emelkedő jegyárakkal találkozhatnak majd.
Budapest főváros közgyűlése a szerdai ülésnapon fogadta el a Budapesti Közlekedési Központ idei üzleti tervét, ami bizonyos jegyek áraira nézve kedvezőtlen hatással lesz majd nyártól, illetve ősztől. Ha az emelkedő jegyárak nem is, az viszont mindenképpen jó hír, hogy a tavaly március 1-én, a tarifaszövetségi megállapodás keretében bevezetett kölcsönös bérletelfogadáskor meghatározott árak viszont nem változnak idén.
Az áremelést követően egy fővárosi vonaljegyért 450 forint helyett 500 forintot kell majd fizetni júniustól. Ezzel a drágulással a budapesti vonaljegy el fogja érni a legmagasabb hazai árszintet a kategórián belül, míg a szomszédos országok fővárosaival összevetve ez a belépő árszintnek felel meg, azaz ennél csak drágábbat találni. További változás, hogy a helyszínen, vagyis a járművezetőnél váltott vonaljegy 600-ról 700 forintra, míg a tíz darabos gyűjtőjegy 4000-ről 4500 forintra, a 30 perces jegy pedig 530-ról 600 forintra drágul majd.
A közösségi közlekedésben a nyári áremelkedések után októberben jön majd az újabb változás: akkortól ugyanis a bérlettel rendelkezők számára a reptérről közvetlenül a belvárosig átszállásmentes eljutási lehetőséget biztosító 100E járaton elérhetővé válik a kedvezményes kiegészítő repülőtéri vonaljegy. Ez a jegytípus az előre megváltott vonaljegy árának a duplájába fog kerülni. A sima repülőtéri vonaljegy bruttó ára pedig ezzel egy időben 2200-ról 2500 forintra emelkedik.
A Fővárosi Közgyűlés ülésén az emelkedő jegyárak kapcsán elhangzott, hogy az új tarifák meghatározásakor nem volt cél az elmúlt években tapasztalt infláció érvényesítése, ahogyan a mértékadó nagyvárosok jegyárainak meghaladása sem. Az érintett eseti, valamint napijegyek árainak 10 és 20 százalék közötti emelkedése viszont érdemi bevételnövekedést eredményez a BKK-nál: éves szinten várhatóan mintegy nettó 880 millió forint többletforrást jelent majd ez a közlekedési társaságnak.
A pesti urbexesek kalandra vágytak, és megkapták!
A 3-as főúton kell torlódásra számítani.
Még dolgoznak a mentésen.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre