
Orbán Viktor: A magyar társadalmi rendszert családközpontúvá tesszük
A miniszterelnök a Kossuth rádió vendége volt.
Nyugodjék békében!
Gyászhír érkezett Békés vármegyéből: csütörtök reggel, gyulai otthonában örökre lehunyta a szemét a kolbászkirály, váratlanul elhunyt Dékány Ferenc. Szinte már hazajárt az Országházba: a díjkiosztókon bérelt helye volt, csaknem 40 termékéért vehetett át országos nagydíjat, legutóbbi életműdíját pedig tavaly, a 90. születésnapja alkalmából kapta a Magyar Húsiparosok Szövetségétől – írja a Beol oldala.
Dékány nem véletlenül kapta meg a kolbászkirály becenevet: már akkor is kiérdemelte volna, ha nem tett volna le mást az asztalra, csak azt, hogy neki köszönhetően került földrajzi eredetvédelem alá a csabai és a gyulai kolbász.
Dékány Ferenc 1934. december 14-én született Gyulán. A hentes szakma kitanulása után élelmiszeripari technikumot végzett, majd üzemmérnöki diplomát szerzett 1968-ban. A Gyulai Húskombinát, majd a Csabahús sikereihez is nagyban hozzájárult. Nagy sikerrel vett részt a Csabai Kolbászfesztiválokon, amiért életműdíj kitüntetésben részesítették 2004-ben.
Kollégái úgy jellemezték: „sütött róla” a szakmaiság, mindent tudott, amit a kolbászról tudni érdemes. A dolgozókra mindig odafigyelt, megbecsülte őket, emellett mindig, minden esetben a minőséget helyezte előtérbe.
Dékány Ferencet március 28-án, pénteken 11 órakor kísérik utolsó útjára a gyulai Szentháromság temetőben.
Nyugodjék békében!
A miniszterelnök a Kossuth rádió vendége volt.
Mutatjuk, mikor utalják az áprilisi nyugdíjat.
Kezdetét veszi a 179. hajózási szezon a magyar tengernél.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre