Orbán Viktor: Egyelőre elképzelhetetlen Ukrajna uniós csatlakozása

Katasztrofális következményei lennének Ukrajna EU-csatlakozásának. Orbán Viktor világossá tette a magyar álláspontot.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.02.28. 14:25
Módosítva: 2025.02.28. 16:22
Ukrajna Magyarország Európai Unió

Orbán Viktor pénteken a Kossuth rádióban Ukrajna jövőbeni uniós csatlakozásáról is beszélt.  A miniszterelnök Ukrajna EU-csatlakozásával kapcsolatban közölte, hogy ellenzi, mivel jelenleg egyetlen érvet sem tud mondani, ami magyar szempontból indokolná, hogy Ukrajnát felvegyék az Európai Unióba, miközben rengeteg ellenérvet tud felsorolni ezzel szemben.

Orbán Viktor közölte,  ellenzi Ukrajna EU-csatlakozását – Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor: nem akarjuk tönkretenni a saját hazánkat

„Itt és most ez elképzelhetetlen. Ez tönkretenne bennünket. Elsősorban tönkreteszi a magyar gazdákat és a magyar mezőgazdaságot, másodsorban tönkreteszi utána a teljes magyar nemzetgazdaságot, és azt sem látom világosan, hogyan fogjuk a bűnözést, ami ezzel együtt beáramlik Magyarországra, megfékezni” – fejtette ki. Ugyanakkor a kormányfő azt is megjegyezte, hogy ez a helyzetértékelés a mostani állapotra vonatkozik. „Azt nem merem mondani, hogy mindig és örökké és soha, mert ki tudja, mit hoz a történelem” – mondta Orbán Viktor, azzal kapcsolatban, hogy mindig ellenezni fogja-e Ukrajna csatlakozását.

Orbán Viktor a múlt hónapban Robert Fico szlovák miniszterelnökkel folytatott találkozója után Ukrajna uniós csatlakozásáról azt mondta: Több szempontból is katasztrofális következményei lennének az Európai Unió mezőgazdaságára és élelmiszeriparára. Az Európai Uniónak nincsen pénze arra, hogy Ukrajnát felvegye az Európai Unióba. „Mi nem akarjuk tönkretenni a saját hazánkat.”


 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás