Te sem szűröd otthon a vizet? Halálos veszélynek teszed ki a családodat

Az ivóvízbe sajnos óhatatlanul kerülhetnek méreganyagok.



Megosztás
Szerző: K.B.
Létrehozva: 2024.11.20.
Módosítva: 2024.11.20.
víztisztítás szennyeződés méreganyag

Dr. Yvonne Burkart amerikai toxikológiai szakértő azt állítja, hogy egyes méreganyagok – úgy mint az ólom – néha leválhat a vízvezetékek béleléséről és összekeveredhet a csapvízzel. Mielőtt kitörne a pánik, azt meg kell jegyeznünk, hogy évtizedek óta úgy működik a vízellátás, hogy az esővizet, a folyók és patakok vizét kiszivattyúzzák és víztisztító telepeken keresztül kerülnek az otthonokba, és Magyarország előkelő helyen áll a víztisztaság ranglétráján. Azonban óhatatlanul kerülhetnek mikró méreganyagok a vízbe, ezért sok otthonban már víztisztító segítségével fogyasztják az emberek az ivóvizet.

kézmosás szappan víz csap kéz tiszta
A csapvízben óhatatlanul megjelenhetnek az emberre veszélyes kórokozók /Fotó: Gábor János / Petőfi Népe

Dr. Yvonne Burkart megszállottja a víztisztításnak, ezért egy népszerű TikTok-csatornát indított, ahol hasznos tanácsokkal látja el az embereket arról, hogy hogyan tudnak többet tenni az egészségükért és az ivóvizük tisztaságáért. A szakértő összeállított egy listát, amelyben leírja, hogy a csapvízben világszerte megtalálhatóak a hormonok, endokrinrendszert károsító anyagok, peszticidek, nehézfémek, fluor, és a mezőgazdaságból kifolyó anyagok is. 

Egy rakás szennyezőanyag van a csapvízben, attól függően, hogy hol élsz. Egyes területek rosszabbak, mint mások. A legnagyobb veszélyt a nehézfémek jelentenek, mint az ólom. Sokszor ugyanis ólomcsöveken keresztül szállítják a vizet. Ezért óvatosnak kell lennünk, amikor csapvizet iszunk, vagy a főzéshez csapvizet használunk

– kezdte beszámolóját a szakértő. Dr. Yvonne szerint az ólommérgezés a kisgyermekekre a legveszélyesebb, náluk akár fejlődési késést, tanulási nehézségeket, vagy akár a Pica nevű bizarr betegséget okozhatja. A betegség során az emberek kényszeresen esznek olyan tárgyakat, amelyek nem élelmiszerek. A felnőtteknél hangulatingadozást, a spermiumok csökkenését, vagy a terhes nőknél vetélést, koraszülést eredményezhet. De mit tegyünk, hogy elkerüljük a fémfelhalmozódást a szervezetünkben ?

Néha sokat segíthet, ha sokáig folyatod a csapból a vizet, hogy az összegyűjt káros anyagok nagy része elfolyjon. A felforralt víz pedig a főzésnél rengeteget segíthet. Emellett léteznek néhány ezer forintos szűrőkancsók, amelyekbe beletöltöd a csapvizet, majd a szűrőjén keresztül öntöd magadnak az ivóvizet. Ez a legegyszerűbb alternatíva, ha nem akarsz több tízezer forintért beszereltetni egy vízszűrőt a konyhai csapodhoz.

– írja a Mirror.









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás