Újabb gerilla szoborral színesedett a főváros. Kolodko Mihály ezúttal a Megyeri híd pesti hídfőjénél helyezte el legújabb művét.
Gombamód szaporodnak Kolodko-miniszobrai, amik már igazi rajongótábort tudhatnak maguk mellett. Az ismert alkotó legújabb művét húsvéthétfőre virradóra helyezte el a Megyeri híd pesti hídfőjénél. A gúzsba kötött Chuck Norrist ábrázoló alkotás könnyen megközelíthető. Ha Pest irányából érkezünk a hídhoz, akkor az építmény lábánál érdemes leparkolni, majd egy lépcsőn lehet felmenni a gyalogosok számára átjutást biztosító járdáig, végül pedig annak tövében azonnal megpillantható a pirinyó műalkotás.
Annak idején, amikor nevet kerestek az épülő átjárónak, a médiában esélyesként megjelent Chuck Norris neve, ám kiderült, hogy a törvény értelmében hidat csak elhunyt, magyar állampolgárságú személyről lehet elnevezni. Így, ha nevében nem is, Kolodko Mihály jóvoltából szobor formájában „viselheti” a Megyeri híd Chuck Norrist.
A művész szobrai iránt rajongókat szinte azonnal izgalomba hozta az új alkotás. Kolodko gerilla szobrainak száma ugyanis országhatáron innen és túl is egyre szaporodik. Különlegességük, hogy közülük a legtöbb engedély nélkül kerül ki a közterületekre. Így váratlanul bukkannak fel az újabb szobrocskák, amikről a művész közösségi oldaláról értesülhetünk. Annak ellenére, hogy a legtöbb mű nincs ellátva a kézjegyével, mégis könnyen felismerhetőek, jellegzetes stílusukról és apró méretükről.
Kolodko Mihály kárpátaljai szobrászművész, aki eleinte Ungváron alkotott, majd Magyarországra költözése óta Vácon és Budapesten is számos műve megcsodálható. Ezek az alkotások nagy hatást gyakorolnak a közönségre, hiszen humorosak, és több esetben nyíltan fejezik ki az alkotó véleményét. Alkotásai egy részében a magyar mesevilág elevenedik fel, melyeket Budapesten szinte bárhol megpillanthatjuk, hiszen mostanra már 30 alkotása található a város különböző pontjain. Ha miniszobrokat szeretnél látni, akkor érdemes a Halász utca felé venni az irányt. Ott A nagy ho-ho-horgász című rajzfilmsorozatból a Főkukac rejtőzik, a Széll Kálmán téren Mekk Elekkel találkozhatsz, míg a Sándor-palotánál a Kockásfülű nyúl társaságában gyönyörködhetsz a csodálatos épületekben és a panorámában.
A szobrásznak van néhány alkotás, ami kilóg a sorból, ilyen az Egyszer volt Budán kutyavásár című, ami a Budavári Önkormányzat megrendelésére készült, és a Mátyás királyról szóló mesét idézi meg. De a Dreher Sörgyár számára készített szobrot Kolodkó A Söröskocsi című alkotása a legendás sörfőzde bejáratánál fedezhető fel, míg Dreher Antal miniszobra a gyár udvarán, egy korabeli söröshordón állva néz szigorúan a látogatókra.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre