Van, aki szerint segít minket, mások sokkal komorabb jövőképet vizionálnak a mesterséges intelligencia terjedés kapcsán.
Kétségtelenül terjednek a mesterséges intelligencián alapuló alkalmazások, amelyeknek bizony még bőven akadnak gyermekbetegségei, de már most látszik, mekkora indulatokat váltanak ki, és milyen szélsőséges eredményekhez vezethet az alkalmazásuk. A román kormány munkáját már AI segíti, egy dömösi lelkész pedig a ChatGPT mesterséges intelligenciát kérte meg, hogy írjon prédikációt – ez utóbbi eset alaposan megosztotta a hívőket. Sajnos szomorúbb hírek is napvilágot láttak: egy fiatal belga családapát felesége vallomása szerint az Eliza nevű csevegőalkalmazás beszélt rá az öngyilkosságra.
Míg sokan borúsan látják a jövőt, ha a mesterséges intelligencia és a munkahelyek kapcsolata kerül szóba, a Nobel-díjas közgazdász, Sir Christopher Antoniou Pissarides egész más véleményen van. Úgy véli, az ilyen alkalmazások az emberi kreativitást fogják növelni, és megmentenek minket attól, hogy unalmas feladatokat kelljen elvégeznünk.
Sőt: elképzelése szerint könnyen lehet, hogy épp a mesterséges intelligencián alapuló programok miatt terjed majd el a négynapos munkahét.
Azaz az elismert közgazdász az AI pozitív hatásait látja elsősorban.
Nem mindenki osztja azonban a szakember véleményét. Többen épp amiatt emelték fel a hangjukat, hogy túl hirtelen, mindennemű szabályozások nélkül történik a mesterséges intelligencia fejlesztése, ami katasztrofális eredményeket hozhat. Többek közt a világ jelenleg második leggazdagabb embere, a tech-guru Elon Musk is azt szorgalmazza, hogy várjanak a fejlesztésekkel egészen addig, amíg szabályok nem biztosítják, hogy minden jó irányba haladjon.
(Via)
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre