A hazánk területére érkező hidegfrontok a szokásosnál jobban megterhelik a szervezetünket, még azoknak is problémát okozhatnak, akik máskor nem érzékenyek erre. Mit is tehetünk ilyenkor, erről kérdeztük dr. Pintér Ferenc meteogyógyászt.
Szerdán ismét egy rendkívül fagyos reggelre ébredhettünk, majd lassacskán előbújt a nap, ám ez sem volt elég ahhoz, hogy igazán felmelegítse az időt. A hőérzetünk csökkenéséhez pluszban hozzájárult a nyugatias, élénk szél.
A Magyarországon átvonuló hidegfrontok az emberi szervezetre jókora hatást gyakorolnak. A hajnali fagy, illetve a párás levegő a krónikus ízületi megbetegedésben szenvedők tüneteit erősíti. Sokan érezzük úgy, hogy a beteg testrészünk fájdalma fokozódik, illetve mozgástere beszűkülhet. Ám az érintett végtagok ébredés utáni alapos átmozgatása sokat javíthat a tüneteinken.
A párásság a krónikus légúti betegeknek sem kedvezett, panaszaik és tüneteik felerősödhettek. Ráadásul a párás levegő kifejezetten kedvez a légúti fertőzéssel járó megbetegedések terjedésének, ezért ebben a néhány napban várhatóan megszaporodnak majd ezek. A változóan felhős idő negatív hatással lehet hangulatunkra, közérzetünkre, jellemző lehet a fáradékonyság, levertség.
Nagyon nehéz időszak ez az időjárásra érzékenyek számára. A tünetek között gyakori a migrén, a látáskiesés, a szédülés, az instabilitás-érzet, a puffadás, az emésztési problémák, a vérnyomás-ingadozás, az alvászavarok, a mellkasi nyomás érzése, valamint a hanghatásokra és a fényhatásokra való érzékenység is jellemző lehet ebben az időszakban
– jegyezte meg dr. Pintér Ferenc meteogyógyász, a Meteo Klinika igazgatója.
A tapasztalat a legtöbb esetben sajnos azt mutatja, hogy a gyógyszerek sem mindig segítenek a hosszan elhúzódó, nagyon erős migréneken. Éppen ezért, akik hosszabb ideig tapasztalják magukon ezeket a tüneteket, mindenképpen forduljanak szakemberhez.
Az időjárás-érzékenység lényegében bármilyen tüneteket tud okozni. Megfelelő szakértői segítség nélkül ezek bizony rendkívüli mértékben tönkre tudják tenni az élet minőségét, nem is beszélve az egészségről.
– hangsúlyozta dr. Pintér Ferenc.
A meteogyógyász arra is kitért, hogy az időjárás mostani hatásai miatt a fejfájás olyanoknál is mindennapos lehet, akik korábban nem voltak ennyire érzékenyek az időjárás változásaira.
A virágzó gyümölcsfák miatt is aggódhatunk, nem tudni ugyanis, hogy mennyire viselik majd jól a keddi és a szerdai fagyok hatásait. A hőmérséklet csökkenése mellett az sem segít, hogy ezekben a napokban viharos szélre kell számítanunk.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre