
Megmentette a birkákat a farkasfalkától a hős házőrző
A kutya megsérült a harc során.
Még mindig lábadozik Casper, a juhászkutya, aki a múlt hónapban nézett szó szerint farkasszemet egy tucatnyi prérifarkassal, miközben a birkanyájat őrizte a Georgia állambeli Decaturban. John Weirville tulajdonos elmondta, hogy Casper egy november eleji éjszakán a nyájat őrizte, amikor körülbelül egy tucatnyi prérifarkas túl közel jött hozzá. Néhány prérifarkas pedig már a karámban volt.
Láttam, hogy a prérifarkasok itt szaladgálnak. Amikor kimentem, Casper elszaladt
– mondta Weirville a helyi híradónak.

A kutyának sikerült nyolc prérifarkast megölnie, megmentve ezzel a gondjaira bízott juhokat. A többi példány rémülten elszaladt.
Másnap azt hittük, megtaláljuk, azt gondoltuk, biztosan megölték, ezért kerestük. Ha nem ölték meg, akkor is biztosak voltunk benne, hogy megsérült, mert megtaláltuk a leszakadt farka egy részét és vért is láttunk, ezért aggódtunk érte.
Két nappal később Casper újra felbukkant a háznál a karámban, ahol kidugta a fejét a csirkeólból.
Szörnyen nézett ki. Hazajött, és úgy nézett rám, hogy »főnök, ne nézd már, milyen rosszul nézek ki, csak vigyázz rám!«
Casper több műtéten esett át, a nyakán és a hátán lévő sebeket összevarrták. Várhatóan teljesen fel fog épülni.

Top hírek

Varsói kutató bukkant rá az ufók nyomaira, itt rejtőzhetnek
Az ufók már az amerikai partoknál rejtőzhetnek.

Orbán Viktor: Rendkívüli információk érkeztek!

Ruszin-Szendi Romulusz a HírTV riporterének arcába csapta az ajtót
Kissé etikátlan volt a viselkedése
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre