Jelenleg hazánkban az omikron adja a megbetegedések több mint 90 százalékát – erről a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa beszélt a TV2 reggeli műsorában. Dr. Szlávik János úgy látja, hogy bár túl vagyunk a járvány csúcsán, még most sem késő felvenni a koronavírus elleni oltást, aminek egy újabb járványhullám esetén lehet nagy jelentősége.
Dr. Szlávik Jánosnak továbbra is az a véleménye, hogy még mindig érdemes beoltatni magunkat, mert szerinte soha nincs későn és feleslegesen beadott védőoltás. Ennek oka az, hogy az oltás minden variáns ellen nyújt valamilyen szintű védettséget. Szlávik doktor a TV2-n beszámolt arról, hogy a kórházban fekvők néhány százalékának van klasszikus koronavírus-tüdőgyulladása. Az intenzíven fekvők többsége oltatlan. Náluk ugyanis a szakember szerint az omikron is kiválthat súlyosabb tüneteket. Úgy látja, megfelelő védettséget a három oltás adhat, ezzel kerülhető el a súlyos betegség és a kórházba kerülés.
Szlávik János, a kórház infektológiai osztályának főorvosa Fotó: Ripost/Markovics Gábor
Ugyanakkor szólt arról is, hogy bár az ötödik hullám véget ér, de szerinte „az egészségügyön egyelőre még marad a nyomás”, hiszen „aki fertőzötten kórházba kerül, akkor időnként több hetet tölt el ott”. Az infektológus beszélt arról is, hogy mivel már nem olyan súlyos a járvány, így egyre több ország lazít a korlátozásokon, és egyre többen vélik úgy, hogy akár ebben az évben, de legkésőbb jövőre véget érhet a koronavírus-járvány.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre