A Metropol összeszedte a nap legfontosabb információit, hogy mikor nyit Budapest legújabb sportcsarnoka, és hogy melyik ismert énekesünk ünnepli születésnapját.
Ma nyit a Budapesti Multifunkcionális Sportcsarnok
Az idelátogatók, akiket számos program vár 16–21 óra között, a jegy megvásárlásával még jótékonykodnak is. Kevesebb mint egy hónappal a részben hazai rendezésű kézilabda-világbajnokság előtt nagyszabású stadionavatót tartanak a Népligetnél található csarnokban. Az átadón a zenei program mellett a sport is fontos szerepet játszik. Azok, akik korábban a kézilabda-Európa-bajnokság valamelyik mérkőzésére jegyet váltottak, ingyenesen léphetnek be a Sportcsarnok avatójára. Akiknek nincs jegyük, azoknak a eseményre 1000 forintos belépőt kell váltaniuk.
„Jónak lenni jó!”, egy stadionavatón is!
A jegyekből befolyó összeget a szervezők a közmédia Jónak lenni jó! elnevezésű adománygyűjtő kampányának ajánlják fel, amelynek idei kedvezményezettje a Regőczi István Alapítvány. Az alapítvány célja, hogy olyan gyermekeknek nyújtson segítséget, akik a koronavírus-járvány következtében valamelyik szülőjüket elveszítették. Akik támogatni szeretnék ezt a nemes kezdeményezést, azok a 1357-es adományvonal hívásával vagy oda küldött SMS-sel 500 forinttal tudnak segíteni.
Ezek a programok várják a látogatókat
Magyar kórusok napja
1991 óta ezen a napon rendezik meg Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége (KÓTA) és a Magyar Zenei Kamara védnökségével a magyar kórusok napját. 1882. december 16-án született ugyanis Kodály Zoltán háromszoros Kossuth-díjas, valamint kiváló művész címmel kitüntetett magyar zeneszerző, zenetudós, zeneoktató, népzenekutató. A jeles nap alkalmából ma és holnap programot is tartanak, amire bárki becsatlakozhat.
Két napig tartó rendezvénnyel ünneplik a magyar kórusok napját!
A Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége a nap alkalmából kétnapos online eseményt szervez az érdeklődőknek. A műsort a Facebookon lehet majd követni.
Hangolódjunk bállal a karácsonyra
Este 7 órától karácsonyi bált tartanak a Marczibányi Téri Művelődési Központban. A Borsa együttes adventi koncertjében a Kezdettyitől végzettyéig című, az egyházi évet körüljáró albumának anyagából válogat. Összeállításaikban egyaránt szerepelnek egyházi témájú moldvai népénekek és világizene-művek is. A táncmulatságon más zenekarok is fellépnek majd.
Ezekkel a zenés programokkal hangolódhatunk az ünnepekre
Isten éltesse Szikora Róbertet!
Ma ünnepli 68. születésnapját Szikora Róbert EMeRTon-díjas magyar énekes. Az R-GO énekese, frontembere zenei pályafutását a Hungáriában kezdte, majd 1982-ben elhagyta a zenekart és régi zenésztársával és barátjával, Környei Attilával megalapították az R-GO zenekart. Ő teremtette meg Magyarországon a csikidám stílust, amely a dallamos latin-amerikai muzsikát, a funkyt és a keményebb rockos ritmusokat ötvözi. Az énekes volt az egyik hírnöke a hazánkban idén megrendezett 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusnak.
88 éve indult el az első trolibuszjárat Magyarországon
1933-ban ezen a napon indult az első trolibuszjárat Budapesten. A Vörösvári út és az Óbudai temető között közlekedett és a 7-es számot viselte, később 1936-ban T-re módosították a vonal számozását. A budai járat 11 éven keresztül közlekedett a 2,7 km hosszú útvonalon. Utoljára 1944. szeptember 21-én szállította az utasokat a budai oldalon, amit azóta sem nyitottak újra. Öt évvel később a pesti oldalon elindult a trolibusz-közlekedés, a járat Sztálin születésének 70. évfordulóján állt forgalomba és innen is kapta a jelenleg is üzemelő vonal a 70-es számot. Jelenleg a budapestiek 14 trolibuszvonalon utazhatnak.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre