A világhírű magyar futballbíró, Puhl Sándor csütörtökön, 65 éves korában meghalt. Halála körülményeiről kiderült, hogy betegsége hetek óta tartott, és szervezete végül nem tudta legyőzni a koronavírust.
A Blikk megírta, hogy a népszerű sportember halálát a koronavírus okozta, szervezete nem tudta legyőzni az alattomos betegséget.
Puhl televíziós szakértőként éveken át dolgozott a Sport TV-nél, de az utóbbi időben nem lehetett látni őt a képernyőn. Kiderült, hogy megfertőződött a koronavírussal, és a kórházban lélegeztetőgépre került. Egy ideig úgy tűnt, stabilizálódhat az állapota, ám egy újabb fertőzés miatt visszaesett, és a kórházban életét vesztette.
Polgári foglalkozását bútorüzleti dolgozóként kezdte, 1993-tól az egri Domus Áruház igazgatója volt. A magyar szövetség (MLSZ) honlapjának nekrológja szerint 1970-ben kezdett bíráskodni, majd már fiatalon, 1984-től működött a labdarúgó NB I-ben.
Világhírre a 90-es években tett szert, nemzetközi sportpályafutásának elismeréseként a futball történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS) négyszer választotta a világ legjobb játékvezetőjének 1994 és 1997 között, illetve adta át neki az ezért járó aranysípot. Ő vezette az emlékezetes brazil-olasz világbajnoki döntőt Los Angelesben 1994-ben, és három évvel később Münchenben a Dortmund-Juventus Bajnokok Ligája-döntőt is. Puhl Sándor – aki Eger és Emőd város díszpolgára volt – 2002 és 2007 között tagja volt a FIFA játékvezetői bizottságának, 2010 óta pedig az MLSZ játékvezető bizottságának az alelnökeként dolgozott. A játékvezetőt az MLSZ saját halottjának tekinti.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre