
Teljes döbbenet: beleszeretett az AI barátnőjébe, de ez még nem minden
Gyengéd érzelmeket táplál iránta...
Nézd velünk a herceg temetését, amelynek kezdetén egész Nagy-Britanniában egy perc néma csenddel emlékeznek rá, még a Heathrow-ról sem száll fel repülő ebben az időpontban.
Ma délután helyezik örök nyugalomra II. Erzsébet királynő férjét, a 99 éves korában elhunyt Fülöp herceget. A szomorú eseményt élőben közvetítik interneten és a televízióban, mivel a koronavírus következtében bevezetett korlátozások miatt csak harmincan vehetnek részt a temetésen.
A temetést ezen a linken láthatjuk élőben:
Fülöp még életében meghagyta, hogy egyszerű, szentbeszéd nélküli temetést kíván, de mostanra azért kiszivárgott, miről fog megemlékezni búcsúbeszédében a windsori esperes – írja a BBC.
Mindannyiunkat inspirált a királynő iránti rendületlen hűsége, a nemzet és a Nemzetközösség érdekében tett szolgálata, a bátorsága, lelkiereje és a hite” – derült ki az esperes beszédének vezérfonala, aki ezek mellett többször is ki fog térni Fülöp herceg közvetlen személyiségére, humorára és több évtizeden át tartó, példaértékű szerelmére.
A herceg másik nagy szerelme a tenger volt, ezért a búcsúztatásában kiemelt szerepet kap a Királyi Haditengerészet is, akik a királyi tengerészgyalogosokkal, skót highlanderekkel, a Skót Királyi Ezred 4. zászlóaljának és a Királyi Légierő tagjaival együtt fogják adni Fülöp utolsó, 730 fős díszsorfalát.
Fülöp herceg testét halála után egy magánkápolnába szállítják, majd onnan viszik át a Windsor-palotába. Innen egy átalakított Landrover szállítja a Szent György-kápolnába – az autó tervezésében a herceg is részt vett. A koporsót Fülöp zászlaja fogja beborítani, érdemrendjeit az oltárra helyezik. A koporsó mögötti első sorban Károly herceg és Anna hercegnő, majd András és Eduárd herceg vonulnak a kápolnába, őket követi a harmadik sorban Vilmos és Harry. A királynő külön útvonalon érkezik egy Bentley-vel.
A szertartás egy perces néma csenddel kezdődik a tiszteletadás jeléül, majd a windsori esperes búcsúbeszédét követően a canterburyi érsek mondja el a végső áldást.
A gyászoló résztvevők számára kötelezővé tették a maszkviselést és a távolságtartást – a királynő biztonsága érdekében kénytelen lesz egyedül, szeretteitől távol ülni az első sorban, miközben élete egyetlen szerelmét eltemetik. Fülöp rendelkezésének megfelelően egy 1860-as, a haditengerészek életében is fontos himnusz fog felcsendülni a négytagú kórus előadásában az áldást követően, és szintén a herceg kérésének megfelelően a temetésen részt vevők nem katonai egyenruhát, hanem hétköznapi ünnepi ruhát fognak viselni.
A herceg négy gyermeke és nyolc unokája leróhatja végső tiszteletét a sírnál, azonban a fiatalabb dédunokák nem vehetnek részt a temetésen – így többek között György herceg, Vilmos és Katalin idősebb fia sem kísérheti el utolsó útjára dédapját. A meghívottak listájára felkerült a családba nemrég bekerülő két új tag, Eugénia és Beatrix hercegnők férjei, azonban Harry herceg felesége, Meghan a terhessége miatt nem tudott átutazni az Egyesült Királyságba.
A szertartás kezdetén és végén az Egyesült Királyság kilenc pontján, valamint Gibraltáron díszsortűz fog eldördülni. Ebben az időszakban a Heathrow Repülőtér a tiszteletadás jeléül percekig nem engedi fel- és leszállni a gépeket, a sporteseményeket pedig úgy szervezték át, hogy egy se legyen a temetés idejében.
A temetést követően hivatalosan véget ér a nemzeti gyász az Egyesült Királyságban, de a királyi család tagjai még egy hétig folytatják a gyászt. Ez idő alatt újra felveszik feladataikat, de csak fekete ruhákat viselve jelennek meg.
Gyengéd érzelmeket táplál iránta...
Szívnagyobbodást diagnosztizáltak nála az orvosok.
Hátborzongató részletek derültek ki az eset kapcsán.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.