Ismertették, így néz ki az oltatandók listája

Az operatív törzs ma is megtartotta online sajtótájékoztatóját.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.03.31.
védekezés

Továbbra is érvényben vannak a korlátozások, miután a brit vírusmutáns nagyon gyorsan terjed, jelentősen nő az aktív fertőzöttek és a kórházi betegek száma.

Hazánkban folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 2 011 029 fő, közülük 753 187 fő már a második oltását is megkapta.

Minél előbb szeretnék elérni a betegség tetőzését, majd onnan elmozdulni pozitív irányba

„Abban reménykedünk, hogy a vakcinációnak és a fegyelmezettségnek hála, minél előbb el tudjuk érni a betegség tetőző határát, és el tudunk majd mozdulni innen pozitív irányba. Ennek érdekében már több mint kétmillió főt beoltottunk, ez a 20,5%-a a lakosságnak„ – nyilatkozta Müller Cecília.

A tegnapi nap folyamán is érkezett újabb 250 ezer Szputnyik V vakcina, ezt megvizsgálják a hivatalos szervek és nemsokára ezzel a szállítmánnyal is oltani kezdenek.

Az egyéni felelősség elengedhetetlen

Müller Cecília felhívta a figyelmet az egyéni felelősségre, végighallgatta a rendőrségi jelentést arról, hogy egyre többen szegik meg a szabályokat.

„Ezek a járványügyi adatok mindaddig nem fognak változni, amíg mindannyian egyenként meg nem teszünk mindent, hogy megakadályozzuk a vírus terjedését” – mondta el az országos tiszti főorvos.

„A harmadik hullámban a brit variáns ellen megfeszített küzdelmet folytatnak az egészségügyi dolgozóink. Ez a védekezés már hosszú ideje tart, rendkívül fáradtak és sokat dolgoznak, ezért kutya kötelessége mindenkinek megtennie egyéni szinten, hogy ezt a terhelést levegyük róluk” – tette hozzá a szakember.

A köznevelésben dolgozók már megkapták az SMS-eket

„Az óvodai és iskolai köznevelésben dolgozó pedagógusok már megkapták az oltásukkal kapcsolatos SMS-iket, őket beoltják a napokban. Akik újonnan regisztráltak, azok a Pfizer-vakcinával lesznek beoltva a következő körben” – mondta el Müller Cecília.

A következő körben oltandó csoportokról elmondta az országos tiszti főorvos asszony, hogy amint lesz elég vakcina, hozzálátnak más csoportok kampányszerű oltásának is.

„Amikor a vakcinaszállítmány lehetővé teszi egy-egy csoport párhuzamos oltását, akkor ezt is megtesszük” – mondta el Müller Cecília.

Nagy sikere van az oltóbuszoknak

A katonai oltóbuszok jelenleg Komárom-Esztergom kis településein folytatják tevékenységeiket, illetve Nógrád megyében.

„4-5 busz járja a legkisebb településeket is. Aki szeretne oltakozni, regisztráljon minél hamarabb, hiszen csak így tudunk tudomást szerezni róla” – mondta el Müller Cecília.

Az országos tiszti főorvos kérte, hogy ezeknél a buszoknál se alakuljon ki sorban állás, mindenki az időpontjára érkezzen meg a helyszínre, és más településekről csak azok menjenek át, akik a praxisuk szerint oda tartoznak és hívták is.

Nagy sikere van az oltóbuszoknak a kistelepüléseken (Fotó: MTI/Kovács Attila)

Már saját tapasztalataink is vannak az oltás pozitív hatásairól

„Az idősotthonokban lakókról készült áttekintés szerint már több mint 80%-ban átoltottak az otthonok lakói és dolgozói„ – árulta el Müller Cecília, majd hozzátette: „Az idősotthonokban idén márciusban a fertőződöttek számát összehasonlították a tavalyi év azonos időszakával, és 96%-kal kevesebb koronavírus-fertőzöttet találtak a lakók között, valamint 92%- kal kevesebbet a dolgozók körében. Eközben országosan 38%-kal nőtt a fertőzöttek száma a vírus harmadik hullámának felszálló ágában” – tette hozzá.

A nyugdíjasotthonok lakói az összes fertőzötteknek 0,4%-át teszik csak ki jelenleg. Elképesztő adat, de a megfertőződötteknek a 3%-a szorul kórházi ápolásra, és csökkent a halálesetek száma is 86%-kal, miközben országosan 12%-kal emelkedett.

(Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

Ajánlás a krónikus betegek oltása terén

„A vezető háziorvosok elkészítettek a kollégáik részére egy útmutatást, egyfajta ajánlást, amely abban segíti őket, hogy milyen módon részesítsék előnyben, vagy milyen sorrendben oltsák be a krónikus betegeiket a praxisukon belül. A legnagyobb kockázatúakat kell először beoltani. Ezek a kórelőzmények a háziorvosok kezében vannak” – mondta el Müller Cecília, majd hozzátette: „A várandósokat előre sorolják, valamint az olyan kezelésre várókat, akik onkológiai kezelésre várnak, ami az immunrendszerüket le fogja gyengíteni, őket előbb kell védelemben részesíteni. Valamint a cukorbetegeket is. Az egyedi mérlegelés azonban minden orvos saját joga.”









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás