
Szily Nóra hatalmas mérföldkőhöz érkezett: „Nem nagyon értem, hogy robogott el ennyi év...”
Kerek születésnapot ünnepelt.
Az ismert emberek életében megesik, hogy rajongóik nem érzik a határokat, és a puszta kedvelésből induló helyzet akár súlyosan elfajulhat. Pál Tamás visszatérő zaklatójáról mesélt a Metropolnak.
Pál Tamás színész-énekes kellő rutinnal rendelkezik már, hogy hol is érdemes meghúzni azt a bizonyos határt a rajongóknál, mennyire szabad és érdemes közvetlennek lenni, és mikor kong az a bizonyos vészharang, ha valaki nem érzi a határokat és belemászik a magánszférájába. A színésszel a Tortúra című darab kapcsán beszélgettünk a saját tapasztalatairól és extrém rajongói esetekről.
Kellemetlen helyzeteket szül, ha egy ismert személy és rajongója között nem sikerül felállítani azt a határt, ami mind a két fél számára komfortos. A félreérthető közvetlenség, a barátságos hangvétel és nyitottság egy sztártól kedves és udvarias emberi gesztus lehet, ami egy rajongó szemszögéből akár zöld lámpát is jelenthet a további indokolatlan közeledéshez. Hogy mi egy rajongó szándéka, az sok esetben csak akkor derül ki, amikor az ismert személy már kedves nyitottságot mutatott néhány baráti üzenetváltás erejéig. De vajon jól értelmezhető-e a chat világban történő üzenetváltás mögötti szándék, lehet-e védekezni az erőszakosan közeledő rajongókkal szemben?
Régóta van egy rendszeresen visszatérő rajongó, aki különböző módokon próbálja felvenni velem a kapcsolatot
– kezdte az énekes, aki elmondta, alapvetően mindenkivel törekszik arra, hogy udvarias legyen.
„A darabban szélsőséges esetet látunk, ez azért ritka. De az valójában meglehetősen gyakran előfordul, hogy a rajongók nem érzik, hogy hol a határ, és néhány udvarias üzenetváltás után egyszer csak már elvárásaik vannak az ismert emberek felé. Én személy szerint örülök, ha valaki elismerően ír a munkámról, és természetes számomra, hogy kedvesen válaszolok. Nem szeretnék rideg, tapintatlan lenni akkor sem, amikor már a sokadik üzenetváltás történik. De muszáj meghúzni a határt, mert ezen a ponton sokan úgy értelmezik már, hogy barátok vagyunk, a közvetlenség miatt elvárások alakulnak ki a másikban. Sokszor nem elég, ha egy ismert ember meghúzza a határt.”
Pál Tamás Megasztár tehetségkutatóban való feltűnése óta ki tudta tapasztalni, hogy néhány üzenetváltás után hogyan tudja éreztetni beszélgetőpartnerével a kommunikáció irányát és a határait.
„Én is voltam már többször rajongói helyzetben, volt, akiért egészen Londonig utaztam, hogy képet csinálhassunk egy előadás után. Nem sikerült. De nyilván megértettem, hogy nem fért már bele a fotó, és nem voltam tolakodó. Ezért is furcsa számomra, ha valakivel nekem kell megértetni, hogy van egy kerete a beszélgetésünknek.”
Megesik, hogy nem hétköznapi megkeresések érkeznek, amikről elsőre azt gondolnánk, egyszerű kezelni. Hiszen egy sztárnak lehetősége van szabadon eldönteni, hogy milyen eseményen szeretne részt venni, mihez szeretné adni a nevét, és egyáltalán mi az, ami az ő repertoárjában szerepel, vagy már túl van a komfortzónán.
Engem nemrég egy születésnapra hívtak, amiről úgy éreztem, hogy nem szeretnék belemenni. Eleve nem vállalok ilyen eseményeket. Az illető ezt nem akarta tudomásul venni, erőszakos lett, és muszáj voltam határozottabban megértetni vele, hogy a nem az nem. És megszüntettem a kommunikációt.
Kerek születésnapot ünnepelt.
A közösségi oldalán mutatta meg az aranyos felvételt.
Nem tudta tovább magában őrizni ezt a titkot.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre