
Lecsúszott a cipzár: Hatalmas melleket villantott turisták ezrei előtt a kebelcsoda - Fotó!
Három hatalmas csodát is láthattak az arra sétáló járókelők.
A kaptárak titkaiba bepillantva sokkal komolyabb problémákra is megoldást találunk, mint a torokfájás. Utánajártunk, miben járulhatnak hozzá a méhek a prosztataprobléma vagy meddőség gyógyításához.
Tulajdonképpen egy gyógyszertárnak is felfoghatjuk az illatos nyári rétet, ahol a zümmögő patikusok végzik a munkájukat, akik nem összekeverendők a darazsakkal. Komolyabb problémák esetén azért továbbra is az orvos és a természetgyógyász segítsége szükséges, ilyen helyzetekben nem elegek a gyógyuláshoz a méhek.
A legismertebb méhproduktum a méz, ami nem csak torokfájásra jó, mint azt sokan gondolnák.
„Rengeteg benne az ásványi anyag és a különféle enzimek, amelyek például egy gyomorhurut esetén is jót tesznek. Ráadásul finom is, bár vitaminokban nem túl gazdag” – kezdte a Hot!-nak Csibi Mária Magdolna természetgyógyász. „Antiszeptikus, baktériumölő hatását nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is élvezhetjük, például sebeknél.”
Persze a vitaminokról sem kell lemondanunk: a virágpor tele van velük. Annak sem kell megijednie, aki allergiás rá, hiszen szájon át még akár ő is alkalmazhatja.
„A virágpor segíthet sugárterhelés esetén, sőt férfiaknál prosztataproblémák vagy terméketlenség esetén is.
Ezenfelül télen sokkal jobb vitaminforrás, mint a gyümölcsök, viszont akinek érzékenyebb a gyomra, annak érdemes nyáron, frissen, nyers formában vásárolnia, mert könnyebben emészthető, mint szárítva.
„Ezt a fajtát viszont célszerű jégen tárolni, míg a szárítottat nem szükséges.”
Ezzel azonban még mindig nincs vége, hiszen a kis zümmögők tarsolyában csodaszerek is vannak!
„Amíg a virágpor a férfiaknak segíthet terméketlenség esetén, addig a méhpempő a nőknél járulhat hozzá a várva várt pozitív eredményhez. Késleltetheti a klimaxot és enyhítheti a tüneteit. Elesettség, fejlődési elmaradások, szellemi kimerültség esetén igazi csodaszer. Figyelni kell a jó minőségre, mert kényes, hűtést igénylő anyag; akkor lehetünk biztosak, ha a méhész megbeszélt időpontra, hűtőtáskában hozza.”
A propolisz – az a gyantás anyag, amit a méhek fás növények rügyeiről gyűjtenek – nem ennyire kényes.
„Elképesztő, hogy mennyi pozitív tulajdonsága van: antibakteriális hatású, gombaölő, vérnyomás-, fájdalom- és gyulladáscsökkentő, immunerősítő, epehajtó… Minden házipatikában ott kellene lennie, mert ez a méhek csodaszere!” – mondta lelkesen a természetgyógyász.
A méhecskék fullánkjára érdemes injekciós tűként gondolni, mert még a mérgük is lehet gyógyító hatású.
Egyes távol-keleti országokban nagy hagyománya van a csípetésnek vagy a méreg akupunktúrás beadásának
– mesélte Mária. „Ott főleg reumatikus panaszokra, impotenciára, lumbágóra használják, de az orvosok a szklerózis multiplex esetében is jelentős eredményeket értek el vele.”
Hazánkban csak nagyon kevesen foglalkoznak ilyesmivel, felénk inkább a méhméregtartalmú krémeket használják a természetgyógyászok, például ízületi gyulladásra – ami nem is meglepő.
„A közvetlen méhszúrás fej- és hastájékon tiltott! A méhek mérge idegméreg: nem mindegy, hogy hol és milyen mennyiségben használjuk” – figyelmeztetett a szakember.
A méz enzimjei immunerősítő, antibiotikus és emésztést segítő hatásúak, de 40 Celsius-fok felett elroncsolódnak. Ezért inkább fogyasszuk nyersen az aranyló nyalánkságot!
A Magyar Természettudományi Múzeumban első kézből szerezhetünk még több információt a méhekről. A Zümmögés a múzeumban című multimédiás tárlat sok újdonsággal szolgálhat kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Három hatalmas csodát is láthattak az arra sétáló járókelők.
Megdöbbentő dolgokról beszélt Rumer Willis egy interjúban.
Fejsérülést szenvedett, ami belehalt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre