A 74 éves színművészt jelenleg intenzív osztályon kezelik, ügyében már az Országos Mentőszolgálat is nyomoz.
Ahogy arról a Metropol is írt, kórházba szállították Gálvölgyi Jánost, a színművészt az intenzív osztályon kezelik. Rosszulléte kapcsán még egy botrány is kirobbant a mentőszolgálat körül.
A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész szerdán lett rosszul, lánya tájékoztatása szerint az állapota jelenleg stabil, azonban folyamatosan oxigént kap. A 74 éves Gálvölgyi Jánosért családja és kollégái mellett az egész ország aggódik.
Gálvölgyi ügye az elmúlt napokban óriási port kavart, ugyanis lányai szerint hiába hívtak mentőt rossz állapotban lévő édesapjukhoz, az nem érkezett meg, ezért végül ők ketten vitték be a kórházba édesapjukat. Azt állítják, a mentő még 40 perc elteltével sem ért ki, az ügyben a mentőszolgálat vizsgálatot indított.
Gálvölgyi János színművészt kórházban ápolják, állapota stabil, de a közeljövőben tervezett előadásait lemondja. Gálvölgyi Jánost 2023. május 10-én délelőtt a család szállította kórházba, miután súlyos légzési panaszok léptek fel nála. Gondos orvosi ellátásban részesül a SOTE klinikáján. Állapota súlyos, de stabil. Amennyiben állapotában változás állna be, arról a család tájékoztatni fogja a közvéleményt
– közölte a Borssal a színész lánya, Gálvölgyi Dorka. A Tények azt is kiderítette, hogy Gálvölgyi János lélegeztetőgépen van és mélyaltatásban tartják, valószínűleg tüdőembóliát kapott.
A botrány kirobbanása kapcsán Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője elmondta, hogy vizsgálat indult az ügyben, hogy miért csak a hívás után 41 perccel indult el a segítség.
Minden részletre kiterjedő vizsgálatot indítottunk, elsősorban azt kell tisztáznunk, hogy megfelelően döntött-e a mentésirányító akkor, amikor a kapott információk alapján az esetet nem a közvetlen életveszély kategóriájába, hanem az úgynevezett P2-es kategóriába sorolta, ami azt jelenti, hogy a mentő nem feltétlenül azonnal indul a beteghez
– nyilatkozta a szóvivő.
Az 1-es prioritás jelenti a közvetlen életveszélyt, ami az azonnali mentőindítást jelenti. Győrfi Pál szerint vissza kell hallgatni, hogy pontosan mi hangzott el a segélyhívásban, milyen tüneteket mondott el a család. A szóvivő kiemelte, ha a mentőknél hibáztak, meglesz a következménye, de ahhoz meg kell várni a vizsgálat eredményét.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre