Mostantól az állattartástól való eltiltás a Közigazgatási Szankciók Nyilvántartásába kerül, amelybe az állatvédelmi hatóság is betekinthet.
Az új szabályozás mától, az állatok világnapjától érvényes. Több mint negyedmillióan töltötték ki tavaly a „Közös ügyünk az állatvédelem” című online kérdőívet, és a válaszokat a kormány komolyan vette: 2021 decemberében elfogadta a régóta várt kóborállat-rendeletet, amely részletesen szabályozza az ebrendészeti telepek feladatkörét és ellenőrzését. Szigorítottak az állatvédelmi szabályokon, keményebben büntetik az állatkínzást. Ezt egészíti ki most az, hogy nyilvántartást vezetnek azokról, akiket eltiltottak az állattartástól.
„Ha egy ember képes bántani egy állatot, akkor bármire képes… Végre van erre egy szigorúbb szabályozás, amivel változhat a hozzáállás az állattartásban, és gátat szabhat a kiszolgáltatott állatok ellen elkövetett súlyos cselekedeteknek” – mondta a Metropolnak Csepregi Éva, akinek a mindennapjait bearanyozza kutyája, Charlie.
„Charlie nélkül el sem tudnám képzelni az életemet! Mindenhova jön velem, ahova csak lehet, nagyon jól összeszoktunk. Nem tagadom, el is van kényeztetve rendesen” – tette hozzá mosolyogva a Neoton Família énekesnője.
Magyarországon közel 3 millió kutyát és több mint 3 millió macskát tartanak. A kormány folyamatosan törekszik az állatok védelmét szolgáló intézkedések bevezetésére, és a civil szervezetek támogatásának bővítésére.
Az állatok napjáról megemlékezett Novák Katalin köztársasági elnök és a kormányfő is. Orbán Viktor miniszterelnök főtanácsadója, Nyitrai Zsolt pedig összefoglalta, mi minden történt az állatvédelem területén az utóbbi időben.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre