Álhírek is szóba kerültek az egykori autóversenyző kapcsán.
Michael Schumacher egykori német autóversenyző, a Formula–1 hétszeres világbajnoka és a sportág egyik legeredményesebb pilótája. Ő volt a Formula–1 első német világbajnoka, mely nagy szerepet játszott a sportág németországi népszerűsítésében is.
Michael Schumacher 2013 december végén a francia Alpokban szenvedett síbalesetet. Feleségével, Corinnával, fiával, Mickkel és lányával, Ginával a franciaországi Meribelben síelt, amikor december 29-én délelőtt letért a pályáról, hogy egy másik síelőnek segítsen. A Ferrari ikonja, Michael Schumacher magánéletét szívszorító síbalesete óta a családja a legnagyobb titokban védi.
Az 55 éves, ünnepelt Forma–1-es hős több mint 10 évig nem került a nyilvánosság elé, súlyos agysérülése ugyanis gyökeresen megváltoztatta az életét. Családtagjai, különösen odaadó felesége, Corinna Schumacher, olyannyira védelmezik, hogy rendkívüli módon megválogatják, kik is láthatják a legendát. Úgy tűnt, némileg enyhülnek a Schumacher körül lévő szigorú biztonsági intézkedések, miután felröppentek a hírek, miszerint az év elején részt vett lánya, Gina-Maria esküvőjén.
Ám nemrég megkérdőjelezte Schumacher jelenlétét az esküvőn az autóversenyző legenda egyik közeli bizalmasa. A korábbi Forma–1-es pilóta és Le Mans-bajnok Johnny Herbert cáfolta az állításokat, és álhírnek nevezet ezeket – írja a Mirror.
A Flashscore-nak nyilatkozva Herbert kijelentette: „Ez mindig is egy zárt lánc lesz. A legutóbbi pletyka az volt, hogy részt vett a lánya esküvőjén. Sajnos, amennyire én tudom, ez mind A1-es álhír volt, és semmi igazság nincs benne.”
Jussi Posti idegsebész kétségbe vonta a Schumacher állapotát övező állítások valószínűségét, tekintettel arra, hogy milyen súlyos az állapota. Annak ellenére, hogy Schumachert már korábban is szállították otthonából a mallorcai birtokukra, Posti rámutatott, hogy egy rendezvényen való részvétel nagy kihívást jelentene a számára.
„Ha a házában egy kórházat építettek, ahol minden orvosilag körülötte van, akkor úgy tűnik, hogy a legtöbb időt kórházban töltötte. A rendelkezésre álló információk alapján nem hiszem, hogy nagyon aktív életet él. Minden arra utal, hogy nincs jól. Ágyhoz kötött betegként a legtöbb ember annyira törékennyé és merevvé válik, hogy ennyi év után már nem lehet felkelteni az ágyból” – magyarázta Posti az Iltalehtinek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre