
„Ezt nem tartom szép dolognak” – Kubatov Gábor nekiment Csányi Sándornak
Szerinte példátlan, hogy érdekeltségei legyenek klubokban.
Erre a szezonra már a keretből is kikerült a magyar válogatott hátvédje. Szalai Attila látványosan mellőzve van a Hoffenheimnél, ami azonban nem feltétlenül érthető, a csapat ugyanis pocsékul kezdte az új idényt.
Szalai Attila nem a legjobb előjelekkel érkezett vissza a Hoffenheimhez idén júliusban. Tavasszal a Freiburg kölcsönjátékosaként nem tudott játékba lendülni, a nyári Európa-bajnokságon pedig Svájc ellen rögtön gyenge teljesítményt nyújtott, ami után a kispadra szorult. Kitörni most sem tudott, a felkészülési szezonban is csak két találkozón jutott szóhoz, ezeken összesen 50 percet játszott. A Német Kupa és a Bundesliga első fordulójában végig a padon ült, utána pedig kikerült a keretből. A csapat teljesítményét látva azonban nem feltétlenül indokolt a mellőzése.

A Hoffenheim tavaly jó szezont zárt, a hetedik helyen végzett a Bundesligában és végül bejutott az Európa-liga főtáblájára. Idén azonban nagyon gyengén rajtoltak. Már a Német Kupában majdnem elvéreztek a negyedosztályú Würzburger Kickers ellen, ám végül büntetőkkel tovább tudtak jutni. A Bundesligában 3-2-es győzelemmel kezdtek az újonc Holstein Kiel ellen, ám ezt követően a Frankfurt, a Leverkusen és az Union Berlin is legyőzte. A Hoffenheim négy forduló után csak a 15. helyen áll a tabellán, éppen csak elkerülve az osztályozós pozíciót.
Szalai ugyan még egy perc bizonyítási lehetőséget sem kapott élesben, ám ez érdekes annak fényében, hogy többi védőtársa sem brillírozik. A csapat 11 gólt kapott eddig a Bundesligában, ennél csak az újonc Holstein Kielnek van rosszabb védelme (13 kapott gól). A kék mezes együttes ezen felül a negyedosztályú Würzburgertől is kapott két gólt a Német Kupában.
A cseh válogatott új igazolás, Robin Hranác nem indított jól a védelem tengelyében, az első olyan mérkőzésén, ahol a kezdőcsapatba került, már az első félidő után lecserélte Pellegrino Matarazzo vezetőedző. A mindössze 19 éves Tim Drexler eddig szintén elég bizonytalan, egyedül Kevin Akpoguma helye tűnik biztosnak, a 29 éves játékos viszont szintén nem tűnik egyértelműen jobb opciónak, mint Szalai.
A 46-szoros magyar válogatott hátvéd abban bízhat, hogyha marad a Hoffenheim gyenge formája, az hamarosan Matarazzo állásába kerülhet, egy új vezetőedzővel pedig végre tiszta lapot nyithat Németországban.

Szerinte példátlan, hogy érdekeltségei legyenek klubokban.

Egerszegi Krisztina cetlinek is köszönheti szöuli aranyát?

Vajon Arne Slot tanult a hibájából?
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.