Három érdekesség Vivienről: az iskolapadban is verhetetlen a magyar úszólány

A tatabányai Jackl Vivien óriási pályafutás előtt áll, a legnagyobbak között emlegetik a nevét.

Szerző:
Létrehozva: 2024.04.13.
Jackl Vivien Hosszú Katinka Egerszegi Krisztina eredmény

Egy csapásra megismerte az ország a Jackl Vivient, a 15 éves úszólány 400 méter vegyesúszásban lett aranyérmes a bajnokságon. És ez még nem minden, 12 másodpercet vert a szám korábbi világcsúcstartójára, Hosszú Katinkára, s a világ idei második legjobb idejét úszta a távon. Nem mellesleg kijutott vele a párizsi olimpiára.

20240411_1040_at
Fotó: Török Attila

A futam után Vivien arról beszélt, eszébe sem jutott volna, hogy idén ifjúsági bajnokság helyett olimpiára megy.

Én abszolút nem ezt terveztem – árulta el Jackl Vivien.

Az olimpiai szint volt a cél, de nem gondoltam volna, hogy ennyire sikerül megúszni. A 4:36 lebegett a szemem előtt, úgyhogy most nagy döbbenet nekem, hogy a 4:34,96 lett. Hosszú Katinka és Kapás Boglárka is nagyon gratuláltak, már úgy néznek rám, mint egy vetélytársra.

Íme három érdekesség a jövő nagy bajnokáról:

1. Jó tanuló jó sportoló

Vivien számos matekversenyen ért el kiváló eredményt. A vármegyében nyolcadikos koráig minden "viadalon" dobogós helyet szerzett – írja a Kemma.hu.

2. Megdöntötte Egerszegi csúcsát

Már 12 évesen óriási eredményt ért el a diákolimpián 400 méter vegyes úszásban, amikor is megdöntötte az ötszörös olimpiai bajnok Egerszegi Krisztina 34 éve fennálló korosztályos országos csúcsát. Már akkor látszott, ritkán látható csillag érkezhet a sportágba, s kacérkodott a párizsi olimpia gondolatával is.

3. Amerika a cél

Vivien 4 éves kora óta egyetlen edzővel dolgozik, Kocsis Márta segíti pályafutását. Őt egyedül Amerikáért cserélné le. Álma, hogy tengerbiológiát tanuljon a tengerentúlon, s nagy célja, hogy Michael Phelps korábbi edzőjének csapatába, Bob Bowmanhez tartozzon. Vele készül tavaly óta a világbajnok Kós Hubert is.