Legközelebb már csak jövőre, Cristiano Ronaldóék ellen játszik amerikai klubcsapatában Lionel Messi?

Lionel Messi Cristiano Ronaldo Inter Miami Zinédine Zidane David Beckham

Amilyen pazarul kezdődött Lionel Messi amerikai szereplése, olyan aggasztóan alakulnak a sztárfocista utóbbi hetei.

Lionel Messi megint nem játszott sérülés miatt Miamiban
Lionel Messi megint nem játszott sérülés miatt Miamiban  –  Fotó: AFP

Szerződtetése után, júliusban és augusztusban hétből hét Ligakupa-meccsen vezette győzelemre (és a trófea megnyerésére) az Inter Miamit, az argentin világbajnok pedig tíz gólt szerzett. Azóta, az észak-amerikai profiliga (MLS) mérkőzéseinek felén nem játszott sérülés miatt, és négy mérkőzésén csak egyszer volt eredményes. A floridaiak legutóbbi találkozóján, a US Open-kupa Houston Dynamo elleni döntőjén (1-2) pedig újra Messi nélkül kapott ki a csapata. Az elsősorban rá kíváncsi nézők – köztük Zinédine Zidane is – csak 40 perccel a kezdés előtt tudták meg a rossz hírt.

A rejtélyes sérülésről közelebbit nem, csak annyit közölt David Beckham klubja, hogy az argentin válogatottól visszatért Messi „izomfáradtság” miatt pihen (szintén sérülés miatt kényszerült a lelátóra Jordi Alba is).

„Nem is gondolhattunk arra, hogy akár csak pár percre is bevessük őt, mert túl kockázatos lett volna” – nyilatkozta a csak a végeredmény alapján szoros, valójában sima vereség után Messiék edzője, Gerardo Martino.

A kommentárok ugyanakkor úgy fogalmaznak, hogy a rejtélyes sérülés miatt Messi legközelebbi játéka kérdésesebb, mint valaha. Az alapszakaszból még öt mérkőzése van hátra az Inter Miaminak. Jelenleg utolsó előtti, 14. helyezett a Keleti-főcsoport tabelláján, öt ponttal lemaradva a rájátszást jelentő helyen állóktól. Ha nem sikerül behozni a hátrányt, könnyen előfordulhat, hogy Messi legközelebb már csak januárban, az al-Nasszr (Cristiano Ronaldo szaúdi klubja) ellen Kínába tervezett felkészülési meccsen lép pályára amerikai klubjában.

Egy hete egy másik Messi-ügy borzolta a kedélyeket. Akkor azzal keltett figyelmet a hétszeres aranylabdás, hogy hazatérne Argentínába.